Bostancı’da Kat Karşılığı Oranı Yüzde 60’a Düştü

Kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü Bostancı’da piyasanın durgun seyrettiği, kat karşılığı oranının yüzde 60’a gerilediği ve teminat mektubu istemeyenlerin çoğaldığı görülüyor.

Bostancı Deluxe Projesi

61 konutlu Bostancı Deluxe projesi ile konut sektörüne el atan Yapıen İnşaat, inşaat sektöründe 40’a yakın kamu projesi ile taahhüt işi yaptı. Bostancı Deluxe projesinin 2018 Mart ayında teslim edilmesi planlanıyor. Projenin satışa çıkmasın sebebi ile düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Yapıen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Koçer, şirketin bugüne kadar binden fazla konut üretimi yaptığını belirtti.

“Firmamızın Verdiği Güven Düşük Kat Karşılığı Oranını Sağladı”

Yapıen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Koçer, proje inşaatına dört ay önce başlandığını ve dört aylık süre içerisinde inşaat işlemlerinin yüzde 70’inin tamamlandığını belirtti. Koçer’in açıklamaları,  “Proje için kat malikleriyle 15 Temmuz öncesi yüzde 69’ı hak sahiplerine kalacak şekilde kat karşılığı anlaşma yaptık. Ayrıca 3 milyon liralık teminat mektubu verdik ve maliklerin bir yıllık kiralarını peşin ödedik. Ancak bu tarihten sonra piyasada durgunluk başlayınca Bostancı bölgesinde kat karşılığı oranları düştü. Artık bölgede yüzde 60 kat karşılığı oranları konuşulur oldu. Ayrıca artık teminat mektubu istemeyenlerin oranı da artmaya başladı. Firmamızın verdiği güven de bölge insanın bize daha düşük kat karşılığı oranlarıyla gelmesini sağladı” şeklinde devam etti.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz