İstanbul 130 Ülkeden Daha Büyük Bir Ekonomiye Sahip

Sahip olduğu eşsiz jeopolitik konumu ile yüzyıllar boyunca pek çok imparatorluğun uğruna çetin savaşlar verdiği İstanbul doğal güzelliği, tarihi zenginliği ve ticari potansiyeli ile Türkiye’nin gözbebeği olmaya devam ediyor. Bu potansiyeli çok daha etkin bir şekilde kullanmak üzere kuruluna İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) bu amaç doğrultusunda çalışmalarına devam ederken hem kalkınma ajansının başkanlığı hem de İstanbul Valisi görevlerini üstlenen Vasip Şahin önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Türkiye’nin Gözbebeğidir

İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul’un Türkiye için olan önemini vurgularken İstanbul’un 349 milyar dolar olarak açıklanan ekonomisiyle yaklaşık 130 ülkeden daha büyük bir performans sergilediğini söyledi. 8 yıl önce İSTKA ‘ yı kurduklarını belirten Vali Şahin geçen bu süre zarfında 407 milyon liralık dev bir bütçe ile toplam 710 projeyi desteklediklerini vurgulayarak tüm güçleri ile İstanbul’un büyümesini desteklemek için çalıştıklarını belirtti.

25 Avrupa Ülkesi İstanbul’un Gerisinde Kalıyor 

İstanbul’un kendi başına ürettiği gelir dikkate alındığında 25 Avrupa ülkesinden daha fazla gelir ürettiğine dikkat çeken Vasip Şahin aynı zamanda İstanbul’un tek başına toplam Türk ekonomisin yüzde 40’lık bölümünü karşıladığını dile getirdi. İstanbul’un ekonomik gücünün kaynağının KOBİ’ler olduğuna dikkat çeken Şahin bu nedenle İSTKA olarak KOBİ’leri her zaman desteklemeye devam edeceklerini, şimdiye kadar da KOBİ kredisi olarak 39 milyon lira hibe desteği sağladıklarını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz