İstanbul’da Prens Adaları olarak adlandırılan Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’daki satılık ve kiralık gayrimenkul fiyatları ve fiyatları etkileyen unsurlar inceleme al

Adalardaki Gayrimenkul Fiyatları
İstanbul’da Prens Adaları olarak adlandırılan Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’daki satılık ve kiralık gayrimenkul fiyatları ve fiyatları etkileyen unsurlar inceleme altına alındı.
Büyükada’daki Gayrimenkul Fiyatları
İstanbul’daki en büyük yüzölçümüne sahip ada olan Büyükada’da 1+1 tipindeki konut stokları neredeyse tükenmiş durumda. Adadaki ortalama 100 metrekarelik bir dairenin aylık kira bedeli 2 bin 600 TL iken satış bedeli ise 600 bin TL olarak belirlendi.
Heybeliada’daki Gayrimenkul Fiyatları
Genel olarak üst düzey yöneticiler, emekliler ve sanatçılar tarafından tercih edilen adadaki ortalama 100 metrekarelik bir dairenin aylık kira bedeli bin 700 TL iken satış bedeli ise 620 bin TL olarak belirlendi.
Kınalıada’daki Gayrimenkul Fiyatları
Kınalıada’daki gayrimenkul fiyatları, diğer adalara nazaran biraz daha yüksek oluyor. Bu durumun sebebi olarak ise adanın İstanbul’a yakın olması gösteriliyor. Kınalıada’daki ortalama 100 metrekarelik bir dairenin aylık kira bedeli 4 bin TL iken satış bedeli ise 680 bin ve 700 bin TL arasında değişiyor.
Burgazada’daki Gayrimenkul Fiyatları
Burgazada son zamanlarda en fazla değer artışı gösteren bölgeler arasında yerini alıyor. Adada son bir yıl içerisinde birim metrekare değeri yüzde 5 ve 6 oranlarında artış gösteriyor. Adadaki ortalama 100 metrekarelik bir dairenin aylık kira bedeli 2 bin 500 TL iken satış bedeli ise 1 milyon TL olarak belirlendi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.