İstanbul Arap Yatırımcıları Misafir Ediyor

 

Arap yatırımcılar 19 ve 22 Kasım tarihleri arasında İstanbul’a geliyor. Sebebi ise Yatırım fırsatlarından faydalanmak istemeleridir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için belirlenen gayrimenkul yatırımının 250 Bin Dolara düşürülmesini fırsat bilen Araplar, toplamda 19 ülkeden Türkiye’ye gelerek yatırım fırsatlarını değerlendirecek ve T.C vatandaşı olmak için ciddi bir adım atmış olacaklar.

Arap Yatırımcılar Soluğu Türkiye’de Alıyor

 

Gayrimenkul yatırım yoluyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için daha öncesinde 1 Milyon Dolar olan gayrimenkul yatırım şartı 250 Bin dolara düşürülünce Arap yatırımcıların ilgi odağı olan İstanbul önümüzdeki günlerde Arap yatırımcıları misafir edecek.

Türk Arap Ülkeleri İş Birliği Derneği Aracılık Yapıyor

 

Arap yatırımcılar ile Türk konut satıcılarını buluşturacak olan Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı için TÜRAP ve TURAPEXPO aracılık yapacak. İlgili fuara tam 1.500 Arap yatırımcının gelmesi bekleniyor.

Türkiye’deki konut projelerinin Araplara tanıtım fırsatı sunan TurabExpo Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı,  TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar öncülüğünde yapılacak.

Fuar Kaç Gün Sürecek?

 

TÜRAP (Türk Arap Ülkeleri İş Birliği Derneği ) başkanı Sabuhi Attar, 12 yıldan bu yana Türk – Arap işbirliği için çok önemli anlaşmaların yapıldığını dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etti. “İnşaat, konut, gayrimenkul sektöründe Türk Arap işbirliklerini ve Türkiye’nin yabancıya konut satışını artıracak projeler geliştiriyoruz. İki gün sürecek fuar ikili görüşmelere olanak sağlayacak. Ayrıca katılımcı şirketlerimiz web tabanlı sanal fuar aracılığı ile iletişimlerini ve iş bağlantılarını sürdürebilecek. TÜRAP bünyesinde oluşturulan TA Grup çatısı altında, 30 kişilik uzman avukat kadromuzla Türkiyeli yatırımcılarımıza Arap ülkelerinde hukuk ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Emlak Yatırım Danışmanlık şubelerimizle Türk firmalarımıza konut satış ve pazarlama konularında da hizmet sunuyoruz. Güvenli bir şekilde 19 Arap ülkesinde Türkiye’deki projelerin satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz.”

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz