Son dönemde adeta bir yıldız gibi parlamaya devam eden Kocaeli yapılan devlet yatırımları ile de destekleniyor. Son dönemde aralarında havalimanı ve otoyol geçiş projelerinin de ye

Kocaeli Yatırımda Parlamaya Devam Ediyor
Son dönemde adeta bir yıldız gibi parlamaya devam eden Kocaeli yapılan devlet yatırımları ile de destekleniyor. Son dönemde aralarında havalimanı ve otoyol geçiş projelerinin de yer aldığı toplam 763 devlet yatırımı almayı başaran Kocaeli aldığı bu yatırımlarla değerine değer katmaya devam ediyor. 
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan EVA Gayrimenkul Değerleme Sakarya Bölge Müdürü Hakan Akbey yapılan bu yatırımlar sonucunda Kocaeli’nin İzmit, Gebze, Karamürsel, Gölcük, Kartepe ve Başiskele ilçelerinde fahiş fiyat artışlarının yaşandığını dile getirdi. Özellikle de İstanbul’da artık yatırıma uygun arsa bulmanın son derece zor bir hale geldiğini belirten Akbey yaşanan bu arsa bulma sıkıntısının yatırımcıları gelişen Kocaeli iline çektiğini söyledi. 
Kartepe ve Başiskele Arapların Yeni Gözdesi Oldu 
Temiz havası ve denizin doğaya kattığı eşsiz güzelliği sayeside Kocaeli Kartepe ve Kocaeli Başiskele bölgeleri Arap yatırımcıların yeni gözdesi olmayı başardı. 1999 depreminin ardından yeniden düzenlenen imar uygulamaları ve büyük projelere uygun genişliğe sahip arkalara sahip olması da bölgenin öne çıkmasına yardımcı oluyor. Bölgede yer alan konutların metrekare satış fiyatları bin 500 liradan başlarken 2 bin 500 liraya kadar yükseliyor. 
Gölcük’te Fiyatlar Fırladı
Körfez Geçiş Köprüsü projesinin tamamlanmasının ardından Karamürsel ve Gölcük metrekare fiyatlarında rekor bir artış yaşamış durumda. Gölcük Değirmendere sınırları içerisinde yer alan yeni yapılan konutların satış fiyatı olarak 2 bin liralık bir metrekare fiyatı uygulanırken depremde yıkılmayan büyük binalarda ise metrekare satış fiyatı olarak 900 liradan başlayan fiyatlar uygulanıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.