İstanbul Gayrimenkulde Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Diğer Avrupa metropolleri arasında yatırımcıların gözbebeği olan İstanbul ne yazık ki kan kaybetmeye devam ediyor. Uluslar arası yatırımcıların 2012 yılında gözdesi olan ve sıralamada yer alan diğer 30 Avrupa metropolünü geride bırakarak liderlik koltuğunda yer alan İstanbul aradan geçin süre zarfında bölgede yaşanan terör olayları, ekonomik istikrarsızlık ve askeri hareketlilik gibi farklı nedenlere bağı olarak sıralamada hızla geriledi.

Yabancı yatırımcı, Avrupa, Metropoller,

Alman Şehirleri Öne Çıkmayı Başardı

Sıralamada şu anda Alman şehirleri öne çıkmayı başarırken Münih, Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Frankfurt gibi şehirler değerlerine değer katmayı sürdürüyor. Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporu içerisinde ilk beşe Almanya 4 şehir sokmayı başarırken beşincilik koltuğuna ise İspanya’dan Madrid oturdu. Listede dikkat çeken en büyük çıkışı Dublin yaparken en hızlı düşüşü yaşayanlardan biride Londra oldu. Yine büyük değer kaybı yaşayan metropollerden biri de Varşova oldu.

İstanbul Zirveden Düşerek Dibi Gördü

2012 yılında açıklanan Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa raporunda İstanbul birinci sırada yer alırken 2013 listesinde dördüncü, 2014 yılında 7. sırada ve 2015 yılında 20. sıraya gerilemişti. 2016 yılında hafif bir toparlanma göstererek yeniden yükselişe geçen ve 14. sıraya geri gelen İstanbul, 2017 yılında hızlı bir düşüşle 14 sıra birden gerileyerek 28. sıraya geldi. 2018 yılında da gerilemeye devam eden İstanbul ne yazık ki 31. sıraya kadar düştü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz