İstanbul’da Atatürk Havalimanı sizlerin bildiği gibi kapatıldı. Yeni havalimanı Arnavutköt-Göktürk- Çatalca yollarının birleşme alanında yer alıyor ve en büyük havalimanı olarak İstanbul’da yer alıyor.

Bundan 7 yıl önce proje başladığı zaman konut yatırımları yapanlar bu bölgeyi değerlendirmeye başlamıştı. Arnavutköy ve Eyüp‘te konut fiyatlarını yeni havalimanı ciddi derecede etkiledi.

Peki merak edilen İstanbul Havalimanı‘nın açılmasından sonra konut fiyatlarında değişiklikler ne oranda oldu. Son hazırlanan ve sunulan raporlar konut fiyatlarında değişimi gözler önüne seriyor.

Arnavutköy’de konu fiyatları ne durumda?

Arnavutköy’de 100 metre kare bir evin kira fiyatı 868 TL oluyor. Konut fiyatları böylelikle yüzde 27 oranında artış kaydetti. Raporlara göre Mart ayı verileri baz alınarak satın alınan bir konutun ortalama 100 metrekareden hesaplanarak 171 bin TL ile 285 bin TL arasında değişiklik gösterdiği fark edildi. Konutun geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak hesaplandı. En yüksek kira fiyatı ise 100 metrekare için 1085 TL olarak belirtildi.

Eyüp için neler değişti?

Eyüp ilçesinde konut fiyatları geçtiğimiz 5 yıla göre yüzde 107 oranında artış kaydetti. Son 3 yıl içerisinde ise 28,5 oranında bir artış kaydetmeyi başardı. 100 metrekare bir konutun fiyatı ise 287 bin TL ile 478 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak ifade ediliyor.

Kira fiyatları ise 100 metrekare için 2 bin TL civarında oluyor. En düşük kira fiyatı ise 1500 TL civarında. En yüksek kira fiyatı ise 2500 TL oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz