İstanbul İlçelere Göre Konut Fiyatları, En Ucuz Ev Hangi İlçede?

Türkiye Veri İşleme Merkezi’nin (TUVİMER) tarafından gerçekleştirilen son araştırma verilerine göre İstanbul konut fiyatları haritası çıkarıldı. İstanbul’da en ucuz konut fiyatları ve en düşük konut fiyatları için yeni liste oluşturuldu. Oluşturulan yeni listeye göre İstanbul’da ucuz konut satın almak isteyen kişilerin Esenyurt ilçesini tercih etmeleri gerekiyor.

İstanbul’un En Ucuz İlçesi Esenyurt Oldu

İstanbul ilçeleri arasında konut fiyatları karşılaştırıldığında en ucuz konut satılan İstanbul ilçesi Esenyurt oldu. Konut metrekare satış fiyatları temel alındığında Esenyurt konut fiyatları metrekaresi 2 bin 204 lira olan ücretlendirme ile İstanbul’da en ucuz konut satışı yapılan ilçe olarak kayıtlara geçti. BU ilçemizi ikinci sırada 2 bin 312 liralık fiyatı ile kendisine yer bulan Çatalca ve 2 bin 378 liralık metrekare birim fiyatı ile Sultanbeyli takip ediyor.

İstanbul’un En Pahalı Semti Beşiktaş Oldu

İstanbul konut fiyatları karşılaştırmasında İstanbul’un en pahalı ilçesi ise Beşiktaş oldu. Beşiktaş ortalama metrekare konut fiyatları 11 bin 409 lira olarak açıklanırken 9 bin 879 liralık metrekare konut satış fiyatı ile ise Sarıyer ikinci oldu. En pahalı konut satışı yapılan ilçeler sıralamasında üçüncülüğü ise 7 bin 925 liralık ortalama konut satış fiyatı ile Bakırköy aldı. Konut fiyatlarının düşük olduğu ilçelerdeki konut satış rakamları yükselirken konut fiyatları yükseldikçe satış ortalaması düşüyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz