Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kısa süre önce Yahya Kemal mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek bazı açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, 22 Nisan günü yıkılan istinat duvarından hemen sonra çöken binayı ele alarak, olaydan sonra saha çalışmalarının başladığını dile getirdi. Ayrıca istinat duvarının çökmesinden sonra incelemenin yapıldığı ve 42 bin metrekarelik alanda 176 binanın yer aldığı kısmi kentsel dönüşüm için belirtti. Şimdiye kadar 19 binanın yıkımı gerçekleştiği de dile getirdi.

İstanbul ili için en önemli olan sorun riskli binalar oluyor. Kurum açıklamalarında şuana kadar depremlerde riskli binalardan dolayı çok baş ağrısı çekildiğini dile getirdi. Binaların yıkıldığını ve can kayıplarının olduğunu söyledi.

Kurum ayrıca 5 yıllık eylem planlarının bir kaç güne açıklanacağını ve bazı önceliklerin olacağını söyledi. Öncelikli durumlarda ise Yahya Kemal mahallesi yer alıyor.

Bu sene inşa başlayacak!

Bakan kurum açıklamalarında bu yıl içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağını ve en kısa sürede tamamlanacağını dile getirdi.

Tespit edilen binalarda tahliye süreçlerinin ise henüz daha devam ettiği ve kira yardımının yapıldığını duyurdu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz