İstanbul, Kanuni Kent Ormanı ile Yeşilleniyor

 

Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık şehri olan İstanbul, elbette buna göre çeşitli ihtiyaçların da ortaya çıktığı bir bölge olarak biliniyor. Artan konut sayısı sonrasında yeşil alana ihtiyaç duyan şehirliler, bu ihtiyaçlarını Kanuni Kent Ormanı ile karşılayabilecekler. Hali hazırda diğer noktalarda bulunan ormanlık alanların yanı sıra yeni kent ormanı, genişliği ile adından söz ettiriyor.

8 Milyon Metrekarelik Alan ile Kanuni Kent Ormanı

 

İstanbul’un en büyük kent ormanı olması beklenen Kanuni Kent Ormanı, tam 8 milyon metrekarelik bir alanı kaplayacak. İçerisinde 7 ayrı park olacağı bildirilen ormanın ilk etabı şimdiden ziyaretçilere açıldı. Doğa ile baş başa kalmak ve yeşilin verdiği huzuru hissetmek isteyenler için mükemmel bir alan söz konusu.

Orman statüsünün değiştirilmeyeceğini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, buna göre çalışmalar yapmakta olduklarını bildirdi. Kent ormanı çerçevesinde yürüyüş yapabilecek, bisiklete binebilecek ve bölgede bulunan kafe gibi noktalarda dinlenebileceksiniz. Bölgenin tam bir yaşam alanı olacağını dile getiren Çelikbilek, burada bölgesel ürünlerin sergileneceğini dahi belirtti.

Tüm Türkiye’den Ziyaretçiler Olacak

 

Bölgenin kusursuz bir şekilde tasarlanması, İstanbul’un yanı sıra ülkenin diğer bölgelerinden de ziyaretçilerin buraya gelmelerini sağlayacak. Yemyeşil doğası ve mükemmel bir yaşam alanı neticesinde iş hayatının getirdiği tüm stresten arınmak mümkün olacak. Ayrıca bisiklete binerek temiz hava dahilinde spor yapılması da kolaylaşacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz