İstanbul’un konut satış rakamları yavaşlamaya devam ederken Esenyurt ilçesinde ise yaşanan olumsuzlukların etkileri hissedilmiyor gibi görünüyor. İstanbul konut satış rakamları dik

İstanbul Konut Satışları Düşerken, Esenyurt Yükselmeye Devam Ediyor
İstanbul’un konut satış rakamları yavaşlamaya devam ederken Esenyurt ilçesinde ise yaşanan olumsuzlukların etkileri hissedilmiyor gibi görünüyor. İstanbul konut satış rakamları dikkate alındığında yılın ilk 8 ayını kapsayan dönemde İstanbul’un genelinde bir yavaşlama yaşandığı dikkat çekilirken Esenyurt ilçesinin satış performansı incelendiğinde ise bir yükseliş yaşandığı görülüyor. 
En Çok İnşaat Ruhsatı Esenyurt İlçesine Ait 
İstanbul genelinde verilen inşaat ruhsatları incelendiğinde en çok inşaat ruhsatı verilen ilçe Esenyurt olurken toplam konut satışı rakamlarında da Esenyurt birincilik koltuğuna oturmayı başardı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Proje İdea gayrimenkul Uzman Erdi Elkılıç sayısal verilerle satışları yorumlayarak sektörün yıl sonu satışları içinde tahminde bulundu. 
Esenyurt Konut Satışları Artmaya Devam Ediyor
İstanbul’da ki toplam konut satışları incelendiğinde yılın ilk 8 aylık döneminde ne yazık ki genel anlamda bir yavaşlama yaşandığı dikkat çekiyor. Ancak tek başına Esenyurt ilçesinde yapılan satışlar incelendiğinde ilçenin satış performansında yükseliş yaşandığı görülüyor. 
2016 yılının Ocak – Haziran ayı dönemlerinde 19 bin 712 adet konut satılırken 2017 yılının ilk yarısında aynı dönemde artış yaşanarak 20 bin 570 konut satışı gerçekleştirildi. 2017 yılında ilk 8 aylık dönemde Esenyurt ilçesinde 26 bin 722 konut satışı gerçekleştirilirken geçen senenin aynı döneminde bu rakam 25 bin 170 konut satılabilmişti. İstanbul’un konut satış rakamlarında bir miktar gerileme yaşansa da yine de Türkiye genelinde en çok konut satılan il olma unvanını korumayı başarıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.