İstanbul Ofis Piyasası Fiyatlar Cep Yakıyor

GYODER ilk çeyrek raporunun verilerine göre, İstanbul’daki ofis piyasasındaki fiyatlar ve doluluk oranları belirlendi. Rapor sonuçlarında, ofis fiyatlarındaki metrekare değeri en yüksek olan Levent – Etiler’de fiyatlar 41 dolar.

En Yüksek Fiyat 41 Dolar

GYODER tarafından derlenen 2017 yılının ilk çeyreği raporunun sonuçlarında İstanbul ofis piyasasındaki fiyatlar ve boş alanlar göze çarpıyor. 2017 yılı ilk çeyrekte Avrupa Yakasındaki en fazla konut stoku 838 bin metrekare ile Maslak bölgesi olurken, Maslak bölgesini ikinci sırada takip eden bölge 806 bin metrekare konut stoku ile Basın Ekspress bölgesi geliyor.

Fiyatlarda en yüksek metrekare birim fiyatına sahip olan Levent ve Etiler bölgesindeki fiyatlar 41 dolar iken, en düşük metrekare birim fiyatına sahip olan bölge de 16 dolar ile Kağıthane oluyor. Ayrıca Kağıthane, 253 bin metrekarelik ofis alanına sahip olarak, en boş alana sahip olan bölge oluyor.

Anadolu Yakasında En Pahalı Bölge

Anadolu yakasında en fazla konut stokuna sahip olan bölge 706 bin metrekare ile Ümraniye olurken, 455 bin metrekare ofis stoku bulunan Kozyatağı Ataşehir hattı da yüzde 35 oranında bir boş ofis alanı ile en fazla boş alana sahip bölge oluyor. Ayrıca söz konusu bölgedeki metrekare birim fiyatları da, Anadolu Yakasının en pahalı ofis metrekare fiyatı olup, 25 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz