2018 İstanbul Su Birim Metreküp Fiyatları Ne Kadar?

 

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan ve her geçen gün nüfusu kalabalıklaşan İstanbul’da yaşayan kişilerin şikâyetçi oldukları konuların başında su birim metreküp fiyatlarının yüksekliği yer almaktadır. Özellikle de katlamalı su tarifesi uygulandığı için kalabalık aileler yüksek fiyatlı faturalar ödemek zorunda kalıyor. Zaten yaşam koşullarının oldukça ağır olduğu İstanbul’da bir de yüksek su faturaları ile karşı karşıya kalan kişiler daha da zorlanıyor. Peki, İstanbul’da su birim metreküp fiyatları 2018 yılında nasıl uygulanacak?

 

2018 İstanbul Su Birim Fiyatları

 

Su Birim Fiyatları (KDV Hariç) 01.01.2018
Konutların Tüm Kullanımları Konut 1 (0-10 m3/ay ) 4,37
Konutların Tüm Kullanımları Konut 2 (11-20 m3/ay) 6,40
Konutların Tüm Kullanımları Konut 3 (21 m3/aydan fazla) 9,31
Köy Konut 1,09
Ortak Sayaç Konut 6,53
Konut İnşaatı Şantiyesi 6,53
İşyeri 11,09
Köy İşyeri 2,77
Ortak Sayaç İşyeri 11,50
İşyeri İnşaatı Şantiyesi 11,50
İşyeri Hamsu 3,70
Resmi Daire 4,60
Geri Dönüşüm Suyu 0,40

 

Su Faturasını Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?

Daha az su faturası ödemek isteyen kişilerin ise kesinlikle su tasarruf yöntemleri ile daha dikkatli bir şekilde tüketimde bulunmaları gerekiyor. Su kullanımında tasarruf yöntemleri araştırılarak bunların evlerde dikkatli bir şekilde uygulanması su faturalarında ciddi düşüşler yaşanmasını sağlıyor. Damlayan muslukların mutlaka tamir edilmesi, diş fırçalarken suyun kapatılması, tıraş olurken suyun devamlı akıtılmaması, banyo olurken duşu kullanmak yerine eski usul kova ve tasla yıkanması bile yıllık olarak ciddi anlamda su tasarrufu sağlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz