REIDIN- Enakliyat Taşınma Hareketliliği 2007 yılından günümüze gelişmekte olan odak noktası piyasalar ile gayrimenkul üzerinden hizmet veren bilgi şirketidir. REIDIN- Enakliyat Taşınma Hareketliliği geçtiğimiz yılın son 3 ayında taşınma haraketliliği kapsamında 4. Çeyrek sonuçları raporu hazırlandı. Verilere göre İstanbul’da %34,89, Ankara’da ise %58,20 oranında azalma söz konusu. İstanbul ilinde en çok Ümraniyeliler, Ankara ilinde ise en çok Çankayalılar taşındı.

İstanbul Ve Ankara’da Taşınan İlçe Ve Mahalleler

 

REIDIN-Enakliyat Taşınma haraketliliği 2018 yılı 4. Çeyrek rapor sonuçlarına göre; İstanbul ilinde en çok taşınan ilçe %7,22 ile Ümraniye, en çok taşınan mahallesi ise %1,59 ile Küçükçekmece ilçesine bağlı olan Atakent Mahallesi’dir. Ankara ilinde ise en çok taşınan ilçe %25,73 ile Çankaya, en çok taşınan mahalle ise %3,51 ile Etimesgut ilçesidir.

İstanbul Ve Ankara’da Tercih Edilen İlçe Ve Mahalleler

 

Geçtiğimiz yılın 4. Çeyreği rapor sonuçlarına göre; Ankara ilinde en çok tercih edilen ilçeler % 20,74 oranında Etimesgut oldu. En çok tercih edilen mahalle ise %4 ile Etimesgut ilçeye bağlı olan Yapracık Mahallesi. Ankara’nın ilçeleri arasında en çok tercih edilen bölgeler sırasıyla Çankaya %18,94, Yenimahalle %16,41, Keçiören %12,35 ile Mamak %10,01 oranlarını izledi. İstanbul’ da ise en çok tercih edilen ilçeler %9,25 oranında Kadıköy, Maltepe %5,35, Ümraniye %5,19, Beylikdüzü %4,55, Esenyurt % 4,43 oldu. En çok tercih edilen mahalle Üsküdar ilçesine bağlı olan Bulgurlu Mahallesi %1,38 oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz