İstanbul Yeni Açılan Havalimanı’na nasıl gidilir?

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından 29 Ekim tarihinde açılışı yapılacak olan İstanbul’un yeni ve dünyanın en büyük havalimanı statüsüne sahip olan havalimanı için bazı detaylara yer verdi. İlgili alana İstanbul’un çeşitli yerlerinden ortalama olarak 38 – 60 dakika arasında ulaşılabileceğine değindi.

Sabah Gazetesindeki habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın yaptığı ulaşıma dair açıklamalarda; Toplu taşıma ile en yakın Yenikapı – Sirkeci, en uzak olanın ise Pendik Yüksek Hızlı Tren istasyonundaki duraktan ulaşım sağlandığına değindi.  “Pendik’ten kalkan bir otobüs 60, Avcılar’dan 52, Kadıköy’den 50, Üsküdar’dan 45, Taksim’den 41, Kavacık, Sarıyer ve Beşiktaş’tan 40, Gayrettepe’den ise 38 dakikada ulaşım sağlayabilecek” dedi.

En Kolay Ulaşım Metro

 

İstanbul’a yeni yapılan 29 Ekimde açılışı yapılacak olan havalimanı için Metro çalışmalarında sona yaklaşıldı. Toplamda 37.10 km mesafesi olan havalimanının şehir merkezine bağlantı noktası için yapılan metro çalışmaları tamamlanması durumunda yeni havalimanına en kolay nasıl gidilir sorusu da aslında cevap buluyor denilebilir.

Tek yönde 70 bin yolcu taşıyabilecek metro hattı Gayrettepe – Kemerburgaz – Yeni Havalimanı Metro Hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek.

Yeni Havalimanına Ulaşım Nasıl Olacak?

 

Bakan Cahit Turhan yeni havalimanına nasıl ulaşılabileceği konusunda yaptığı açıklamalarda dikkat çeken detaylar şu şekilde oldu. “Pendik, Tuzla gibi bölgeler TEM otoyolu ile ulaşım sağlayacak. Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden havalimanına ulaşılabilecek. Kuzey Marmara Otoyolu’nun şu anda hizmet veren Odayeri kavşağı ile Yassıören arasındaki kısmını da havaalanı ile birlikte hizmete açacağız. Yassıteker’e bir tüp geçitten geçerek Mahmutbey üzerinden veya karşıya ulaşarak Avrasya üzerinden geçip Mahmutbey üzerinden Mahmutbey-Odayeri istikametinde karayolu imkânı var. Sarıyer, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Bakırköy, Güngören, Esenler, Bahçelievler, Bağcılar gibi Boğaz’la Küçükçekmece arasındaki İstanbul’un en yoğun yerleşim alan bölgeleri, bunlar da Hasdal-Kemerburgaz-Göktürk istikametinin batı tarafındakiler Mahmutbey kavşağından Odayeri istikametindeki Odayeri-Mahmutbey bağlantısını kullanarak ulaşabilecekler. Gaziosmanpaşa ve Esenler kavşağından Arnavutköy istikametinde otoyol sistemine girmeden Arnavutköy, Tayakadın yolu üzerinden gelecek. Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece ve İstanbul’un en batısındaki yerleşimlerde D100 ve TEM otoyolundan gelip Çatalca- Subaşı-Tayakadın güzergâhını kullanabilecek” dedi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz