İstanbul’a 10 Yeni Teleferik Hattı

İstanbul’da 2017 yılında iki, 2019 yılının ardından da sekiz tane olmak üzere toplamda on teleferik hattının açılması bekleniyor.

1- Beykoz Çayırı – Hz. Yuşa Tepesi Teleferik Hattı

Beykoz Çayırı – Hz. Yuşa Tepesi Teleferik Hattı, 2019 yılından sonra açılıp hizmete sunulacak. Teleferik hattının iki istasyondan oluşması, iki buçuk kilometre uzunluğunda olması ve sekiz dakika içerisinde ulaşım sağlaması bekleniyor.

2- Beykoz Sultaniye Parkı – Karlıtepe Teleferik Hattı

Beykoz Sultaniye Parkı – Karlıtepe Teleferik Hattı bu yıl içerisinde açılacak ve hizmete sunulacak. Teleferik hattının bir buçuk kilometre uzunluğunda olması ve beş dakika içerisinde ulaşım sağlaması bekleniyor.

3- Kayışdağı Teleferik Hattı

Kayışdağı Teleferik Hattı da 2019 yılının ardından hizmete sunulması beklenen hatlar arasında yer alıyor. Teleferik hattının iki istasyondan oluşması, 2,1 kilometre uzunluğunda olması ve beş dakika içerisinde ulaşım sağlaması bekleniyor.

4- Kınalıada Teleferik Hattı

Kınalıada Teleferik Hattı, 2019 yılı sonrasında hizmete sunulacak. Teleferik hattının uzunluğu 0,5 kilometre olup, iki dakika içerisinde ulaşım sağlayacak olması bekleniyor.

5- Büyükçekmece Sahil – Tüyap Teleferik Hattı

Büyükçekmece Sahil – Tüyap Teleferik Hattı da 2019 yılından sonra hizmete sunulacak hatlar arasında yer alıyor. İki buçuk kilometre uzunluğunda olacak hat ile sağlanan ulaşım süresi beş dakika olacak.

6- D100 – Yakacık – Aydos Teleferik Hattı

D100 – Yakacık – Aydos Teleferik Hattı, 2019 yılının ardından hizmete sunulacak olup, üç istasyondan oluşarak dokuz dakika içerisinde ulaşım sağlayacak. Ayrıca teleferik hattının uzunluğu da üç kilometre olacak.

7- Eyüp – Piyer Loti – Miniatürk Teleferik Hattı

Eyüp – Piyer Loti – Miniatürk Teleferik Hattı 2019 yılında hizmete sunulacak. Üç istasyondan oluşan teleferik hattı, iki kilometre uzunluğunda olup, 6,5 dakika içerisinde ulaşım sağlayacak.

8- Sultanbeyli Gölet – Aydos Teleferik Hattı

Sultanbeyli Gölet – Aydos Teleferik Hattı bu yıl içerisinde hizmete sunulacak olup, altı dakika içerisinde ulaşım sağlayacak. Ayrıca teleferik hattının uzunluğu da 1,8 kilometre olacak.

9- Miniatürk – Alibeyköy Teleferik Hattı

Miniatürk – Alibeyköy Teleferik Hattı 2019 yılında hizmete sunulacak hatlar arasında yerini alıyor. Hattın dört istasyondan oluşması, 2,9 kilometre uzunluğunda olması ve sekiz dakika içerisinde ulaşım sağlaması bekleniyor.

10- Akşemsettin – Gaziosmanpaşa – Rami Teleferik Hattı

Akşemsettin – Gaziosmanpaşa – Rami Teleferik Hattı 2019 yılında açılacak ve hizmete sunulacak. Teleferik hattı beş istasyondan oluşacak ve uzunluğu 4,1 kilometre olacak. Hattın sağladığı ulaşım süresi ise 12 dakika olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz