İstanbul’a Gelen Turist Sayısı Artmaya Devam Ediyor
 
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul sahip olduğu doğal ve tarihi zenginliklerin yanı sıra jeopolitik konumu sayesinde de her yıl yüzlerce organizasyon ve fuara ev sahipliği yapıyor. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan İstanbul ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde arttırıyor.

8 Milyon Turist İstanbul’u Ziyaret Etti 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre geride kalan 9 aylık zaman dilimi içerisinde İstanbul 8 milyona yakın yabancıya ev sahipliği yaptı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre Eylül ayında İstanbul’u ziyaret eden yabancı turist sayısı 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 30 oranında artış göstererek 1 milyon 45 bin 986 rakamına yükseldi. 2017 yılının ilk 9 aylık döneminde İstanbul’u ziyaret eden yabancılar ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 oranında artış göstererek 7 milyon 997 bin 982 rakamına ulaştı.

En Çok Almanlar Geldi 

Gelen yabancı turistlerin uyrukları incelendiğinde belirlenen zaman dilimi içerisinde İstanbul’u en çok Alman vatandaşlarının ziyaret ettiği dikkat çekti. İstanbul’u ziyaret eden Alman turist sayısı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 736 bin 444 kişi olurken bu ülkeyi İran izledi. İran vatandaşı olan 636 bin 815 kişi İstanbul’u ziyaret ederek eşsiz güzelliklere tanıklık ederken 470 bin 557 ziyaretçi sayısı ile üçüncülük koltuğunda Suudi Arabistan yer aldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz