İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tüm yılın yorgunluğundan, şehir gürültüsü ve kalabalığından birkaç günlük de olsa kaçmak, kafa dinlemek isteyenler için İstanbul’a yakın olan birbirinden güzel tatil yerleri bulunuyor.

Ağva

İstanbul’a 100 kilometre uzaklıkta bulunan Ağva, gerek kumsalı, gerek kayalıkları ve gerek ise ormanla bütünleşmiş olan doğal görüntüsü ile tüm yorgunluğunu atmak isteyenlerin tercih ettiği ilk tatil yerlerinden birisi oluyor. İstanbul’dan yalnızca bir saat mesafede bulunan Ağva’da Kilim Koyu, Gelin Kayası ve Saklı Göy kesinlikle görülmeye değer.

Anadolu Feneri

İstanbul’a yalnızca yarım saat uzaklıkta bulunan Anadolu Feneri, hem bir iki günlük tatiller için hem de ufak piknikler, gezintiler için oldukça uygun bir köy. 1190 tarihinde Cenevizliler tarafından yaptırılan Yoros Kalesi’ne tırmanmak, inanılmaz balık restoranlarında harika lezzetleri tatmak için bile gidilmeye değer.
 
Kandıra

İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta olan Kandıra, Kocaeli’nin belki de en sakin, şehir gürültüsünden ve kalabalığından uzak yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kandıra’nın meşhur yoğurdu, Cebeci, Bağırganlı, Kefken, Kumcağız ya da Kerpe için bile gitmeye değer.

Kilyos

Cenevizliler tarafından yaptırılan Kilyos Kalesi, bulunan eski evler ve harika manzarası ile kesinlikle büyüleyici olan Kilyos, henüz yaz sezonunun tam anlamı ile açılmaması nedeniyle sessizliğini ve sakinliğini koruyor.

Kıyıköy

İstanbul’a yalnızca iki saat mesafede olan Kırklareli’ne bağlı olan Kıyıköy, iki katlı ahşap evler ile bezenmiş olan sokakları, inanılmaz sahili, balıkçı barınakları ve eski tarihlerde korsanlar tarafından kullanılan mağaraları ile tercih edenleri büyülüyor. Ayrıca Bizans Dönemi’nden kalma kale ve beldenin güneybatısında bulunan Aya Nikola Manastırı ile de kesinlikle ilk tercihler arasında yer almayı hakkediyor.

Sapanca – Maşukiye

İstanbul’a yalnızca bir buçuk sat mesafede olan Sapanca Gölü’nü tercih edenler, doğa ile iç içe bir görüntü veren ağaçlar, kuş cıvıltıları ve sakin bir yürüyüş imkanı süren alanları ile kesinlikle gidilip görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Biraz daha yol giderek ulaşabileceğiniz Maşukiye’de ise Kiraz Yaylası ve Kuzu Yaylası da size huzur verebilir.
 
Yenimahalle – Acarlar Longozu – Taraklı Kasabası

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Yenimahalle, Acarlar Longozu ve Taraklı Kasabası, size bir iki günlük harika deneyimler yaşatabilir. Yenimahalle’de bulunan balık lokantaları size enfes lezzetler sunarken, Acarlar Longozu ise korumaya alınmış bir bölge olarak inanılmaz gölü, su menekşeleri ve nilüferleri ile sizi büyüleyebilir.

Bir diğer durak ise Taraklı. Osmanlı döneminden kalma tarihi evler, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile kesinlikle inanılmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Avşa Adası

İstanbul’dan deniz otobüsü ile iki saat kırk beş dakikalık mesafede bulunan Avşa Adası, havaların biraz daha ısındığı dönemlerde tercih ediliyor. Yiğitler, Türkeli ve Manastır, Aziz Georgios Manastırı size aklınızdan kazınmayacak anlar yaşatırken, meşhur şarabını tatmadan da geri dönmemelisiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz