İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş’ın açıklamalarına göre, İncirli’den E-5 altından Bademli’ye oradan da Gayrettepe’ye gidecek olan bir metronun projesi yapılıy

İstanbul’a Yeni Metro Müjdesi!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş’ın açıklamalarına göre, İncirli’den E-5 altından Bademli’ye oradan da Gayrettepe’ye gidecek olan bir metronun projesi yapılıyor.
Yeni metronun müjdesini veren Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda düzenlenen, ilçedeki hazırlıkları tamamlanmış olan hizmetlerin ve yapılacak olan yatırımların açılışı ve temel atma töreni olan programa çocukları ve torunları ile katıldı. Programda Kadir Topbaş’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili olan Markar Esayan, Beyoğlu Belediye Başkanı olan Ahmet Misbah Demircan ve ilçede görev alan STK temsilcileri ile birçok vatandaş da katılımda bulundu.
Metronun müjdesini veren Kadir Topbaş’ın açıklamaları; “Çok önemli olanlardan bir tanesi de İncirli’den gelen E-5 altından gelen bir metro projemiz var. Bademli’ye geliyor, oradan Perpa veya karşı tarafa geçmek üzere Gayrettepe’yle buluşacak. Örnektepe, Perpa o istikametten devam eden metrodan bahsediyorum. Gayrettepe’den sonra Kadıköy’e geçecek. Kasımpaşa’nın Beyoğlu’nun her tarafından metrolarla bağlantıları geliştiriyoruz” şeklinde oldu.
Ayrıca bir diğer değişiklik olan Unkapanı Köprüsünün denizin altına alındığını da belirten Topbaş’ın sözleri, “Maalesef balıkların yok olduğu gibi kirlenmiş bir Haliç’i Sayın Cumhurbaşkanımız büyük yatırımlar yaparak tertemiz hale getirdi. Biz de İstanbul Boğazından Baltalimanı’ndan tünel açarak Haliç’e su getirdik. Günde Haliç’e 2 bin 265 bin metreküp temiz su giriyor Akıntının çok daha iyi olması için Unkapanı Köprüsü’nü Baliye Caddesinin devamı olarak denizin altına alıyoruz. Unkapanı köprüsü dubalı köprü olmayacak. İhale aşamasına geldik, teklifler alınıyor. Buradan karşıya araçların direk geçişleri sağlanacak” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.