İstanbul’da 2020 İtibari İle Hizmete Girecek Yeni Metro Hatları

Ulaşımda yaşanan sorunları aşmak amacı ile sürekli metro projeleri geliştirmeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir yandan yeni metro ihaleleri düzenlemeye devam ederken bir yandan da çalışması tamamlanan metro hatlarını ulaşıma açıyor. 2020 yılına kadar tamamlanması beklenen metro hatları ise şu şekilde sıralanıyor;

  1. Hastane – Sarıgazi – Çekmeköy Taşdelen – Yenidoğan Metro Hattı

Toplam uzunluğu 6,90 km olan metro hattı aynı zamanda sürücüsüz trenler ile ulaşım hizmeti sağlayacak. Metro hattı açıldığında Sarıgazi ile Yenidoğan arasındaki mesafeyi sadece 10,5 dakikaya düşürecek.

  1. Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı

Toplam hat uzunluğu 10,90 kilometre olarak planlanan  Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı aynı zamanda Sancaktepe’de yapılacak olan şehir hastanesine de bağlantı sağlayacak. Hat tamamlandığında Sultanbeyli ve Çekmeköy arasındaki mesafe 16,5 dakika seviyesine düşecek.

  1. Kaynarca Merkez – Pendik Sahil Metro Hattı

Kaynarca Merkez ile Pendik Sahil arasında yer alan ulaşımı sadece 6 dakikaya indirecek olan metro projesi 5,10 km uzunlukta olacak.

  1. Altunizade – Çamlıca Metro Hattı

Altunizade ile Çamlıca Camii arasındaki ulaşımı sağlayacak olan yeni metro hattı 3,60 kilometre uzunluğa sahip olacak. Hat hizmete girdiğinde iki nokta arasındaki ulaşım sadece 5,5 dakika içerisinde gerçekleştirilecek.

  1. Sefaköy – Avcılar – Esenyurt – Beylikdüzü – Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı

Toplam 18 kilometre uzunluk ve 11 durağı ile oldukça büyük metro hatları arasında yer alan proje bitirildiğinde yolculuk süresi 27 dakika olacak.

  1. Halkalı – Arnavutköy – Yeni Havalimanı Raylı Sistem Hattı

30 kilometrelik uzunluğu ile büyük metro hattı projeleri arasında yer alan metro hattı ile yeni hava limanı ile Halkalı arasındaki mesafe 22,5 dakikaya düşürülecek.

  1. Yenikapı – İncirli – Sefaköy Metro Hattı

11 duraklı metro projeleri arasında yer alan yeni metro hattı 14 kilometrelik uzunluğa sahip olacak. Proje tamamlandığında Yenikapı ve Sefaköy arasındaki ulaşım süresi 21 dakika olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz