İstanbul’da Banliyö Hatları 2018’de Yolcu Taşımaya Başlayacak 

İstanbul’un ulaşım sorununu çözmek için ek çalışmalara imza atan Ulaştırma Bakanlığı tadilat çalışmasına alınan banliyö hatları için müjdeli bir haber verdi. Bizzat Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından verilen müjde ile beraber 2013 yılında yenileme çalışmaları nedeni ile kapatılma kararı verilen Sirkeci- Halkalı ve Gebze-Haydarpaşa banliyö hatlarının 2018 yılında yeniden çalışmaya başlayacağı müjdesini verdi.

Yüksek Hızlı Tren Hattı İle Entegre Çalışacak 

İlk olarak 1969 yılında seferlere başlayan Haydarpaşa – Pendik tren hattı 2013 yılının Haziran ayında yapılan son seferinin ardından yenileme çalışmaları nedeni ile kapatılmıştı. Ankara – İstanbul yüksek hızlı tren hattı ile entegre olarak çalışacak olan banliyö hattında şu anda rayların döşeneceği zeminin sağlamlaştırma çalışmaları sürdürülüyor. Hattın bazı bölümlerinde rayların döşeme işlemi sürdürülürken Gebze – Halkalı banliyö hattında da yoğun çalışma sürüyor.

Altyapı Çalışması Tamamen Yenileniyor

Gebze – Halkalı banliyö hattında çalışmalar tüm hızı ile devam ederken alt yapı tamamen yenilenecek. Yine eskiden 2 olan demiryolu hat sayısı yeni proje ile üçe çıkarılacak. Yenilenen 2 hatta eskiden olduğu gibi yine banliyö trenleri çalışmalarını sorunsuz olarak sürdürürken üçüncü olarak yapılacak yeni hatta şehirlerarası yolcu trenleri ve yük trenleri çalışacak. Marmaray projesi ile gereken entegrasyon sağlandığı takdirde Gebze’den Halkalı’ya ulaşım sadece 105 dakika da gerçekleşecek. Buna ek olarak Söğütlüçeşme – Yenikapı arası 12 dakikaya ve Bakırköy – Bostanlı arası 37 dakikaya indirilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz