İstanbul ilinde hava şartlarından dolayı kar ve kuvvetli yağmur ile birlikte barajlardaki doluluk oranı %90 seviyesini geçti.

Ocak Ayı Bitmeden Barajlar Doldu

 

İSKİ-İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ‘nden gelen bilgiye göre yoğun kar ve kuvvetli yağmur ile barajlardaki doluluk oranı %90 seviyesini geçti. Ocak ayında bitmeden İstanbul’da barajlar doldu. 2018 yılı Ocak ayına bakıldığında İstanbul’da barajların doluluk oranı %66 seviyedeydi. 2014 yılında Ocak ayında kuraklık sebebiyle barajlardaki doluluk oranı ise %34’dü.

Diğer Barajların Doluluk Oranı

 

Kentte bulunan Darlık, Kazandere, Istrancalar, Alibey gibi 10 barajdan bir kaçının doluluk oranı %100 seviyesini geçti. İstanbul ilindeki diğer barajlardaki doluluk oranları ise Ömerli % 91, Elmalı % 87, Pabuçdere % 77, Sazlıdere % 53, Terkos % 99, Büyükçekmece % 96 seviyelerinde.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz