Kısa süre önce gerçekleşen İstanbul teknoloji editörleri ve Binali yardım arasında geçen konuşmalarda Yıldırım, Akıllı Afet Yönetimi adına binalara bazı sensörler takılacağını ve titreşimleri anlık izlenebileceğini belirtti.

Binali Yıldırım, geçtiğimiz gün teknoloji editörleri ile buluşarak, İstanbul ilinde hayata geçmesi beklenen teknolojik yenilikleri anlattı. Bunların başında ise kent hakkında büyük ve önemli adımların yapılacağını dile getirdi.

Teknoloji Üssü Kurulacak

Yıldırım, teknolojinin iyi kullanıldıktan sonra çok büyük fayda sağladığını söyleyerek, Bayrampaşa’da ise 1,5 milyar TL yatırım yapılarak Teknoloji üssü kurulacak dedi. Bunlara ek olarak ise metrobüs hatları ve otonom sistemler ile İstanbul’da trafiğin daha fazla rahatlayacağını dile getiren Yıldırım, atılan adımlar sonrası şehri hem gece hemde gündüz canlı hale getireceğiz dedi.

Şimdiye kadar alışık olduğumuz ve aynı yolda yürüdüğümüz tüm yolları baştan değiştirerek, yeni sanayi devrimini oluşturacağız. Bu bakımdan şehirde projelerin “İstanbul 4.0” çatısı altında toplandığı söylendi. Bir önceki açıklamalarda ise eğitimli genç beyinlere olan önem dile getirilmişti.

Binalara deprem uyarı sistemi takılıyor!

İstanbul Sancaktepe’de yer alması beklenen Afet Yönetimi ve Akıllı Kent Merkezi ile şehirde veriler toplanacak ve depolandığı alan olacak. Bu veriler ise gençlere açılarak güzel fikirler ortaya çıkarılacak. Bu yönetim için binalara bazı sensörler takılacak ve yapılar hakkında titreşimler anlık izlenecek.

Hem deprem hemde diğer doğal afetlere kadar bu sensörler ile uyarı alınacak. Hem online hemde anlık olacak sistemler şehirde birçok binaya takılacak ve bu sistem her geçen gün daha fazla gelişecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz