Dolar kurunda yaşanan önlenemez yükseliş, ekonomik verilerin olumsuzluğu ve e-ticaret sitelerinin artık çok daha fazla rağbet görmesi gibi pek çok nedene bağlı olarak dükkân işlete

İstanbul’da Dükkânların Yüzde 15’i Boş Kaldı
 
Dolar kurunda yaşanan önlenemez yükseliş, ekonomik verilerin olumsuzluğu ve e-ticaret sitelerinin artık çok daha fazla rağbet görmesi gibi pek çok nedene bağlı olarak dükkân işleten esnaflar her geçen gün artan bir yükü omuzlamak zorunda kalıyor. Amerika’nın en seçkin kurumları arasında yer alan Cushman & Wakefield Gayrimenkul şirketi tarafından yapılan değerlendirmeye göre İstanbul’da hizmet veren her 100 dükkândan 15 tanesi kepenk indirme zorunda kaldı. 
İstanbul Alışveriş Caddeleri Raporu Açıklandı
Cushman & Wakefield tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında İstanbul’un en işlek ve en çok tercih edilen 3 bölgesi değerlendirmeye alındı. Rapor kapsamında İstanbul Anadolu yakasında yer alan Bağdat Caddesi ve Avrupa yakası bölümünde yer alan İstiklal Caddesi ile Nişantaşı bölgesi değerlendirmeye alındı. Yapılan araştırmada bölgede bulunan dükkânların boşluk oranı yüzde 15 olarak belirlendi. Yani bu bölgede yer alan her 100 dükkândan 15 tanesi şu anda kapalı durumda. Yine aynı şirket tarafından 2013 yılında yapılan araştırmada boş mağaza sayısı yüzde 5 olarak belirlenmişti. 
Uluslararası Markalar Mağazalarını Kapatıyor
Yaşanan güvenlik endişeleri ile ünlü caddelerin ziyaretçi sayısında yüzde 12 gibi ciddi bir azalma yaşanırken bu azalmaya bağlı olarak caddelerde yer alan mağazaların da iş yapma oranları da düşmeye devam ediyor. Yaşanan bu düşüş İstiklal Caddesinde yer alan 5 uluslararası mağazanın kapılarını kapatmasına neden olurken yine ulusal markalarda kepenk kapatma kararı aldı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.