İstanbul’da En Çok Konut Satılan İlçeler Hangileri?

Konut satışları yaşanan ekonomik dalgalanma ve yükselen konut kredisi faiz oranlarından dolayı olumsuz bir şekilde etkilenmeye devam ediyor. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen özellikle de elinde nakit birikimi olan kişiler düşen konut fiyatlarını fırsata çevirerek alıma devam ediyor. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul değerleme platformlarından biri olarak kabul edilen Endeksa.com İstanbul konut satış rakamları verilerini kamuoyu ile paylaştı.

En Çok Konut Satılan İstanbul İlçeleri Açıklandı

Endeksa tarafından açıklanan verilerle en çok konut satışı yapılan İstanbul ilçeleri de sıralanmış oldu. İstanbul genelinde fiyatların en çok arttığı ilçeler sırası ile Esenyurt, Sancaktepe, Beylikdüzü, Pendik ve Başakşehir ilçeleri oldu.

Esenyurt ilçesinde son 1 yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 24,51 oranında artış göstererek büyük dikkat çekti. Esenyurt konut satış fiyatları ortalaması 201.100 liraya çıkarken ortalama konut büyüklüğü 100 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2 bin 11 liraya çıktı. Esenyurt konut yatırımı amortisman süresi ise 19 yıl olarak belirlendi.

Esenyurt ’un En Çok Kazandıran Mahalleleri Hangileri

Esenyurt mahalleleri kıyaslandığında ise en çok değerlenen mahalleler olarak Yenikent Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Üçevler Mahallesi, Akevler Mahallesi ve Atatürk Mahallesi sıralandı. En hızlı geri dönüş sağlayan Esenyurt Mahalleri ise Hürriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, İnönü Mahallesi, Mehterçeşme Mahallesi ve Bağlarçeşme Mahallesi olarak öne çıkmayı başardı. Sancaktepe konut fiyatları son 1 yılda yüzde 5,25 oranında artarken Beylikdüzü konut fiyat artışı ise 5,18 olarak belirlendi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz