İstanbul Ofis Pazarı 2017 Yılı 3. Çeyrek Raporu Verileri Yayımlandı 

İstanbul’da son yıllarda yoğun ilgi görmeye başlayan ofis pazarı ile ilgili olarak 2017 yılına ait 3. Çeyrek raporu sonuçları açıklandı. MİA (Merkezi İş Alanı) içerisinde yer alan A sınıfı ofis binalarında belirlenen boşluk oranı yüzde31 olarak açıklanırken B sınıfı ofis binalarında ise bu oranın düşüş göstererek yüzde 15,1 seviyesinde gerçekleştiği görüldü.

En Pahalı Ofisler Levent’te 

2017 yılının üçüncü çeyrek döneminde talep edilen kira bedelleri dikkate alındığında en pahalı ofis kiralamalarının iş dünyasının kalbi olarak kabul edilen Levent ilçesinde gerçekleştiği görüldü Bu bölgede yer alan ofis kiralama bedellerinin 2017 yılı 3. Çeyrek döneminde metrekare başına 44 dolar seviyesinde gerçekleştiği belirlendi.

Stoklarda Artış Devam Etti

2017 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek dönemi içerisinde İstanbul’da ofis sektörü son derece hareketli bir süreç yaşadı. Bu dönemde ofis stoku artmaya devam ederken avantajlı kiralama koşullarının sunulduğu binalarda kiralama süreci sorunsuz olarak gerçekleşti ve doluluk oranı arttı. Ancak yaşanan bu artışa rağmen yine de ofis kira stok oranlarında yükseliş yaşandığı dikkat çekti. Örneğin İstanbul’da satışı gerçekleştirilen A sınıfı ofis stoku 475 bin metrekare artış göstererek büyük bir rekor kırdı ancak yine de bu dönemde ofis stokunda yaşanan boşluk oranı yüzde 31 olarak kayıtlara geçti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz