İstanbul’da En Ucuz Konutlar Bu İlçede!

Gerçekleştirilen konut projeleri ve mega projeler ile emlak fiyatlarının her geçen gün arttığı İstanbul’da ne yazık ki konut sahibi olmakta her geçen gün zorlaşıyor. Durum böyle olunca da konut sahibi olmak isteyen kişiler ucuz konut sahibi olmak için çözümler arıyorlar. İstanbul’da bazı ilçelerde konut fiyatları el yakarken bazı ilçeler ise oldukça uygun fiyatlarla konut satışı gerçekleştiriyor.

İstanbul’un En Ucuz İlçesi Esenyurt Oldu

Aynı zamanda İstanbul’un en çok konut satılan ilçeleri arasında yer alan Esenyurt ucuz konutun da vazgeçilmez adresi oluyor. Bölgede yer alan eski konutlar sayesinde 100 bin liraya ev sahibi olunmasına olanak sağlanırken yeni yapılan konut projelerinde ise metrekare satış fiyatları 1.700 lira civarından başlıyor. Sürekli olarak kira fiyatlarının yükseldiği ilçe aynı zamanda konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin de gözdesi konumunda yer alırken 1+1 dairelerin satış fiyatları 94 bin liradan başlıyor. Esenyurt 2+1 daire fiyatları ise 179 bin liralık ortalama fiyatlarla satışa sunuluyor. Diğer bölgeler ile incelendiğinde Esenyurt’un ne kadar ucuz konut fiyatlarına sahip olduğu ortaya çıkıyor.

Esenyurt Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Satılık konut fiyatları ile dikkat çeken ilçede kiralık daire fiyatları da 600 liradan başlıyor. Esenyurt 2+1 kiralık daire fiyatları 600 liradan başlarken metrekarenin 100’ün üzerine çıktığı konutlarda ise kira fiyatları 750 liradan başlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz