İstanbul’da yaşayanların dikkatine, metro ağı tam 518 km kadar genişliyor. Bu bakımdan metronun geçtiği ilçelerin değerine yüzde 100 değer kazanacak. İşte detaylar…

Daha güzel ve daha rahat bir İstanbul için adımlar atılmaya devam ediyor. 2023 yılında ulaşımda raylı sistemler yüzde 48.1 kadar artacak. Trafikte sorunlarının önüne geçilecek ve ulaşım süreleri kısalacak. Metro çözüm oluyor.

İstanbul’da metro ağı tam 518 km’ye ulaşıyor. Bu bakımdan il üzerinde metroya erişim sağlayamayan vatandaşlar kalmayacak. Yeni hatlar ile daha fazla vatandaşa ulaşım kolaylığı sağlanacak. Her 1.5 km mesafede bir durak oluşturulacak. 12 milyon İstanbul vatandaşı metroları kullanması bekleniyor.

Hatlar hakkında detaylar

Gayrettepe-İstanbul havalimanı hattı 64.5 km olacak ve 17 istasyon ile 6 ilçe birleşecek. Ataköy-ikitelli hattı 5 ilçeyi birleştiriyor. Kabataş-Mecidiyeköt-mahmutbey hattı 8 ilçeyi birleştirecek. Kirazlı-halkalı hattı tam 9.7 km olacak ve 2 ilçe birleşecek. Halka-Gebze marmaray hattı 63 km olacak ve 9 ilçe birleşecek.

Kirazlı-Bakırköy İDO metro hattı ise 3 ilçeyi birleştiriyor. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro hattı ise tam 18.5 km mesafe ile 11 ilçeyi 28 dakikada birbirine bağlıyor. Pendik Gar-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı ise 12.5 km’lik mesafede olup 19 dakikada bu kadar yolu tamamlıyor.

Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Fiiniküler Hattı ise 2,5 dakika içerisinde 2 ilçeyi birleştiriyr. Bu bakımdan en kolay şekilde yolculuk tamamlanıyor. Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı ise 6,2 km uzunluğunda olacak ve tam 4 istasyondan oluşacak.  Eminönü-Alibeyköy Tramvay hattı hakkında ise gelen detaylarda 10 km olacağı ve 2 ilçeyi 35 dakika içerisinde bağlayacağı ifade edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz