İstanbul’da Ev Fiyatları

 

Vatandaşlar kiracı olarak günümüzde hayatını devam ederken, kiraların bir hayli yüksel olması nedeni ile ev satın almak ve bu şekilde kira ödemesi yapmak yerine aylık kendi evlerinin parasını ödemek isterler. Bu durumda ise satılık evlere gelen ilginin çoğalmasına neden olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ise ev fiyatlarının rekor kırdığı il ise yine İstanbul olarak gözlemlenmiş olup, 100 metrekarelik bir evin ortalama fiyatı ise 398 bin 103 lira olduğu görülmüştür. İstanbul’un en pahalı semti ise Beşiktaş olarak belirlenmiştir.

2018’de En Çok Konut Satışı Olan Şehirler

 

2018 yılında en çok konut satışı yapılan şehirler araştırılırken, ilk 5 sıraya İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa yer almıştır. Tabi ki İstanbul açık ara fark ile yine birinci sırada yer almış olup, bu durum ise İstanbul’da ev fiyatları konusunu gündeme getirmiştir. İstanbul’da ev fiyatları ise diğer illere göre ilk sırada yer almış olup, ortalama 398 bin 103 lira olduğu izlenmiştir. İkinci sırada ise İzmir ev fiyatları yüksek bulunmuş olup, burada ise ortalama 299 bin 451 lira olduğu görülmüştür. İzmir’in ardından ise Antalya fiyat bakımından yüksek olan iller arasında yer alırken burada ise ortalama fiyatlar 205 bin 795 lira olduğu gözlemlenmiştir. Bursa, Antalya’nın ardından gelen iller arasında yer alırken burada ise 202 bin 116 lira ev fiyatları gözlemlenmiş olup, son olarak ise en düşük şehir Ankara olmuştur. Ankara’da ev fiyatları ise 181 bin 697 lira olarak görülmüştür. Bu ev fiyatları ortalama olurken 100 metre kare üzerinden hesaplanmıştır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz