İstanbul’da Ev Sahibi Olmak İçin En Uygun Semtler

Ev sahibi olma imkanı, gün geçtikçe artan ev seçenekleri ve nüfusa bağlı olarak değişiyor. İstanbul’un genelinde daha makul bir fiyatla ev satın alabileceğiniz semtleri sizin için derledik.

1-Esenyurt

2008 yılına kadar Büyükçekmece’nin semti olan Esenyurt ilçesi şu sıralar birçok alternatif barındırması sebebiyle geniş bir fiyat aralığı içeren konut imkanı sunuyor. Diğer semtlere kıyasla çok uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. 100.000 – 300.000 TL arası bir fiyatla ev sahibi olmak isteyenler için biçilmiş kaftan.

2- Gaziosmanpaşa

Gaziosmanpaşa da size birçok seçenek sunan bir diğer semt. Tercihlerinize bağlı olarak fiyatlar 150.000 – 400.000 TL aralığında değişiyor.

3-Silivri

Şehir merkezine 70 km uzaklıkta, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak kalmak isteyenler için ilk tercihlerden olabilecek Silivri, ev sahibi olmak isteyenler için çok makul fiyatlarda birçok seçenek sunuyor. 100.000 TL – 400.000 TL arası bir fiyatla siz de eşsiz, doğal bir yaşama sahip olabilirsiniz.

4-Kartal

Denizi ve deniz yolu ulaşımını sevenlerin gözde ilçesi olabilecek Kartal Pendik ve Maltepe’ye komşu olmasıyla da büyük avantajlar sağlıyor. Ortalama olarak 200.000 – 300.000 TL gibi bir fiyat karşılığında ev sahibi olmanız mümkün.

5-Beylikdüzü

Avrupa yakasının en popüler semtlerinden olan Beylikdüzü, son zamanlarda eşsiz konut projeleriyle dikkat çekiyor. Diğer semtlere kıyasla daha uygun olan fiyatlarıyla size şık dairelerde yaşama fırsatı sunuyor. Evlerin ortalama fiyatı 200.000 – 400.000 TL arasında değişiyor.

6-Tuzla

Anadolu yakasında ev sahibi olmak için seçebileceğiniz semtler listesinde başları çeken Tuzla, diğer semtlere kıyasla fazla kalabalık olmamasıyla da tercih edilmeyi hak ediyor. 200.000 – 700.000 TL arası bir fiyatla ev sahibi olmanız mümkün.

7-Sultanbeyli

Anadolu yakasının bir diğer gözde semti olan Sultanbeyli, size 160.000 – 400.000 TL arası bir fiyatla ev sahibi olma imkanı tanıyor.

8-Kurtköy

Şile, Tuzla ve Sultanbeyli’ye komşu ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın mesafede olmasıyla avantaj sağlayan Kurtköy, fiyat olarak da  oldukça  makul. Ortalama 170.000 – 400.000 TL fiyat ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz