İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenler Beylikdüzü’nü seçiyor

İstanbul’da son yıllarda büyük gelişim kaydeden ve birçok markalı konut projesine ev sahipliği yapan Beylikdüzü’ne ilgi artıyor. İlçede konut fiyatlarının yüzde 98 arttığı belirtiliyor.

İstanbul ilçeleri arasında önceleri gayrimenkul yatırım adresi olarak gösterilen Beylikdüzü, gelinen noktada İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yer haline geldi.

Beylikdüzü, nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu yani şehir merkezi şeklinde tabir edilen bölgelere uzak olmasına rağmen bu durumu tersine çevirecek özellikleri ile İstanbulluların tercih noktası haline dönüştü. İlçede sağlanan ulaşım kolaylığı, Beylikdüzü’nü tercih noktası haline getiren etkenlerden biri olarak gösteriliyor. İstanbul’un birçok bölgesinden toplu taşıma araçları Beylikdüzü’ne sefer düzenleniyor. Bunun yanı sıra ilçeye metro müjdesi de geçtiğimiz aylarda verildi. İBB tarafından onay alan Sefaköy-Beylikdüzü metrosunun 2021 yılında hizmete açılması bekleniyor. ‘Kolay ulaşım’ etkeninin yanı sıra Beylikdüzü’nde sunulan konforlu site yaşamı, insanları ilçeye çeken diğer bir etken olarak gösteriliyor.

Yeniemlak

KONUT FİYATLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Bundan 10 sene evvel gayrimenkul yatırımı olarak tercih edilen ve konut fiyatlarının da bu stratejiyi uygulayacak kadar uygun olduğu Beylikdüzü’nde 2017 yılıyla beraber konut fiyatları yüzde 98 oranına varan artış yakaladı.

Beylikdüzü’nde 2017 yılı itibariyle ortalama satılık konut fiyatları 232 bin TL seviyesinde görülüyor. İlçede 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire en az 175 bin TL’den satışa sunulurken en fazla 290 bin TL seviyesinden satışa sunuluyor.

KİRALARDA DA GÖZLE GÖRÜLÜR ARTIŞ

Beylikdüzü’nde konut fiyatlarındaki artışa bağlı olarak kiralarda da artış görüldü. İlçede 2017 yılı itibariyle ortalama kira fiyatı bin 100 TL seviyesine ulaştı. İlçede 100 metrekarelik bir evin en düşük kira ücreti 805 TL, en yüksek kira ücreti bin 340 TL seviyesinde olduğu belirtiliyor.
 
AMORTİSMAN SÜRESİ 18 YIL

Bir konuta yapılan yatırımın kira getirisi ile geri dönüşünü gösteren amortisman süresi, Beylikdüzü’nde 18 yıl olarak ölçüldü. İstanbul ortalamasının 20 yıl olduğu amortisman süresi, Beylikdüzü’nün konut fiyatlarının artmasına rağmen halen yatırım amaçlı hamleler için doğru adreslerden olduğunu gösteriyor.

SATILIK DAİRE ARAYANLARIN İLK DURAĞI

Beylikdüzü, yapılan araştırmalara göre İstanbul’da en çok satılık daire arayışının olduğu ilçe olarak gösterildi. Son 5 yılda ilçede konut fiyatlarının yükselmesine rağmen pek çok etkene bağlı olarak 2017 yılında İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yer Beylikdüzü oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz