İstanbul’da Ev Vaadi ile Dolandırıcılara Büyük Operasyon!

 

İstanbul üzerinde ev sahibi olmak isteyen düşük ve dar gelirli kişilerin hayallerini kullanarak onlara ev vaadi vererek dolandıran şebeke büyük bir operasyon ile çökertildi. Çökertilen şebekenin ise 100 kişiyi dolandırdığı belirlendi.

Radyo yöntemi ile kimliğini getir tapuyu götür kampanyası adı altında reklam vererek kişilerin ev alma isteklerini sömürerek ellerinde ki parayı alan dolandırıcılar, şuana kadar 100 vatandaşı dolandırdığı bildirildi. Bu dolandırıcıların toplamda 10 milyonluk vurgun yaptığı belirlenirken, yapılan operasyonda 41 kişinin gözaltına alınması beklenildi. Operasyon İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile yapılmıştır. Operasyondan sonra gelen şikayetler ve soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre ev sahibi olmak isteyen kişilerin dolandırıldığı ortaya çıktı.

29 Kişi Yakalandı!

 

Mali polis tarafından yönetilen operasyonda 41 şüpheli tespit edilirken, 29 kişi gözaltına alındı. 41 şüphelinin tek tek adresleri belirlenerek evlerine operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 8 kentte operasyonun sürdüğü de gelen haberler arasında yer aldı. Şüpheli olan kişiler hakkında örgüt kurma, yönetme, üye olma, nitelikli dolandırıcılık, belgede sahtecilik gibi suçlar ile işlem yapılacağı bildirildi.

Konut almak isteyen kişileri hedef alan dolandırıcıların radyo yöntemi ile reklam yaptıkları ve bu şekilde kişileri kandırdıkları belirlendi. Olayla ilgili soruşturma halen devam etmekte olup, konut almak isteyen kişilerin dikkatli olması gerekmektedir. Konut dolandırıcıları her geçen gün büyüdüğü de belirlenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz