İstanbul’daki Ucuz Evlerin Olduğu Semtler

Ulaşım olanaklarının mevcut durumdaki kadar uygun olmaması nedeni ile tercih edilmeyen semtler, metro ve metrobüsün sağladığı imkanlar ile talep görmeye başlıyor. Hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında uygun fiyata ev bulmanın mümkün olduğu birkaç semt bulunuyor.

Anadolu Yakasındaki Ucuz Ev Bulunan Semtler

Tuzla Marina projesinin hayata geçirilmesi ve konut projelerinin artması ile Tuzla, gözde semtler arasında yerini ediniyor. Tuzla’da 130 bin TL’ye ev satın almak mümkün oluyor. Pendik ve Kartal’da ise 100 bin TL gibi bir fiyat ile ev satın alınabiliyor. Sancaktepe’deki ev fiyatları 90 bin TL’den başlıyor olup, Sultanbeyli’de fiya aralığı 90 bin TL ve 120 bin TL arasında oluyor. Metro yapılmasının ardından semte yönelik talebin artmasının beklendiği Çekmeköy’deki fiyatları ise 100 bin TL civarında oluyor.

Avrupa Yakasındaki Ucuz Ev Bulunan Semtler

Kentsel dönüşüm çalışmalarının halen devam etmekte olduğu Esenler’de 60 bin TL karşılığında ev satın almak mümkün oluyor. Esenler’e yakın bir fiyatla ev satın almanın mümkün olduğu semt ise Bağcılar olup, 65 bin TL’ye ev bulunuyor. Esenyurt’taki satılık evlerin fiyatları da 80 bin TL’den başlarken, Bahçelievler’de de 100 bin TL altında ev bulmak mümkün oluyor. Küçükçekmece’deki 15 yaş üstü binalarda 75 bin TL gibi bir fiyat söz konusu olabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz