İstanbulda 2017-2018 de yapılacak yeni metro hatları

/ 8 Kasım 2017 / 25 / yorumsuz
İstanbulda 2017-2018 de yapılacak yeni metro hatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projeye konu olan yedi raylı sistem hattının, 2019 tarihine kadar hizmete sunulması bekleniyor. Söz konusu metroların geçtiği ilçelerdeki

İnşaat Halinde Olan Yedi Metro Hattı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projeye konu olan yedi raylı sistem hattının, 2019 tarihine kadar hizmete sunulması bekleniyor. Söz konusu metroların geçtiği ilçelerdeki gayrimenkullerin fiyatları ise fazlasıyla yükselişe geçiyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesinde fayda var.
 
– Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca Metro Hattı      
Tamamlandığı zaman beş istasyondan oluşacak olan metro Pendik’ten geçecek. Söz konusu metro hattının uzunluğu ise 7,4 kilometre olarak geçiyor.
– Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro Hattı
Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro Hattı tamamlandığı takdirde, Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Başakşehir ve Bağcılar ilçelerinden geçecek olup, uzunluğu ise 13 kilometre olacak. Ayrıca söz konusu metro hattı 12 istasyondan oluşacak.
– Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı
Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı tamamlandığı zaman Bakırköy, Bahçelievler, Güngören ve Bağcılardan geçecek olup, uzunluğu ise dokuz kilometre olacak. İnşaat çalışmaları halen devam eden metro hattı dokuz istasyondan oluşacak.
– Dudullu-Bostancı Metro Hattı
Dudullu-Bostancı Metro Hattı tamamlandığı takdirde, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ve Çekmeköy ilçelerinden geçecek olup, uzunluğu ise 14,27 kilometre olacak. Ayrıca metro hattı 2019 yılında tamamlanıp, 13 istasyondan oluşacak.

– Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı
Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, halen inşaat halinde olup, tamamlandığı zaman 24,5 kilometre uzunluğunda olacak. Metro hattı, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek olup, 2018 yılının sonlarında da hizmete sunulacak. Ayrıca metro hattı 19 istasyondan oluşacak.
–  Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı
 Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı da halen inşaat halinde olup, tamamlandığı zaman 16 istasyondan oluşacak. 20 kilometre uzunluğunda olacak olan metro hattı Üsküdar, Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy’den geçecek olup, test sürüşlerine başlanıldı ve 30 Ağustos tarihinde hizmete sunulacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.