Şehirler arası yolculuk hizmeti sunan otobüs firmalarının bulunmuş olduğu otogar bir diğer adı ile terminaller vatandaşlar tarafından çok fazla kullanılıyor. İstanbul’da ise kaç otogar bulunuyor? Harem otogarı ne zaman kaldırılacak? İşte tüm detaylar…

İstanbul’da kaç otogar yer alıyor?

İstanbul ilimizde Bayrampaşa ile Üsküdar semptlerimiz de tam 2 adet otogar yer almakta. Bunlardan biri İstanbul Otogarı olarak bilinen Bayrampaşa Otogarı 1994 yılından bu yana hizmet vermekte. Üsküdar’da yer alan Harem Otogarı ise 1970 yılından günümüze dek faaliyet gösteriyor.

Kısa süre önce İstanbul ilimizde Sayın Kadir Topbaş bir açıklama yaparak Harem Otogarı’nın kaldırılacağına dair bazı açıklamalar da bulunmuştu.

İstanbul Otogarı (Bayrampaşa)

İstanbul otogarında tam olarak 324 firma çalışmaktadır. Avrupa’nın en hareketli otogarı olan ve en büyük ünvanını taşıyan İstanbul Otogarı, Esenlerde değil Bayrampaşa ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Devlet desteği olmadan 140 milyon dolara mal olmuştur.

Harem Otogarı (Üsküdar)

Harem Otogarı ise İstanbul ilimizin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır.

Harem Otogarı, İstanbul, Üsküdar İlçesi’nde bulunan şehirlerarası otobüs terminali. D100 karayolunun başlangıcı ile Harem Feribot iskelesi ile yan yana konumlandırıl maktadır. Harem otogarı da çok fazla kullanılan otogarlar arasında yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz