İstanbulda Kentsel Dönüşüm Mahalle Mahalle Gerçekleştirilecek 

Kentsel dönüşümün hayati önem taşıdığı ancak büyük zorluklarla ilerlediği İstanbul bu sorunların aşılabilmesi için yeni çözüm önerileri aramaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kentsel dönüşümü hızlandırmak amacı ile yeni önlemler alındığının ve yeni projelere hazırlık yapıldığının müjdesini verdi.

Amaç Güvenli Konutlar İnşa Etmek 

17 Ağustos depreminin yaşattığı acı izlerin hala taşındığını ve etkilerinin devam ettiğini belirten Topbaş artık kentsel dönüşüm projelerinin daha hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini sağlamak için gerekli tüm önlemlerin alınacağı müjdesi verdi. Amaçlarının deprem riski yüksek binaları yıkarak insanları güvenle oturabilecekleri konutlara kavuşturmak olduğunu belirten Topbaş İstanbul’un diğer şehirlere de model olması nedeni ile büyük sorumluluklar yüklendiklerinin altını çizdi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşümde Önemli Bir Yere Sahip

Çok iyi niyetle başlanan bir proje olmasına rağmen fırsatçılık yapmaya çalışan insanlar nedeni ile sekteye uğrayan Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi hakkında da bilgi veren Kadir Topbaş kentsel dönüşümün insanlar için büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek bunun fırsatçılığa çevrilmesine ise asla izin vermeyeceklerini dile getirdi. İnşaat sektörünün kendi başına 200 farklı sektörü de etkilediğine dikkat çeken Kadir Topbaş kentsel dönüşümün tüm Türkiye’ye yayılması ile ekonominin de canlanacağı müjdesini verdi. Yani değişim hem ekonomiyi canlandıracak hem de deprem riski yüksek olan bölgelerde insanların güvenle yaşamalarını sağlayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz