İstanbul’da fırsatçı ev sahipleri ile emlakçılar kiralara ciddi oranda zam yaptı. Vatandaşlar ise bütçelerini uygun konut bulamadıkları için mağdur olduklarını ifade etti.

İstanbul’da Kurban Bayramı öncesi 1500 TL ortalama kirası olan evler, son günlerde yüzde 300 zamlandı. Son haberlere göre zor durumda olan ve virüs salgını zamanında ekonomik durumu kötü olan çok fazla aile için oldukça zor bir durum olduğunu belirtelim.

Özellikle İstanbul Küçükçekmece’de bazı konut sahipleri 1500 TL’den 4 bin TL’ye dek ücretler isteyince kiracılar uygun konut bulmakta zorluk çekmeye başladılar. 20 ile 30 yıllık binalardaki dairelere bile ciddi rakamlar istendiği biliniyor.

EV SAHİPLERİ KİRAYA ÇIKIP ESKİ EVLERİNE YÜKSEK FİYAT BİÇİYOR!

Bazı vatandaşlar kendi evlerini ciddi rakamlarda yüksek kiraya verip. Gelen kira ile daha lüks alanlarda kiralık evde oturmayı tercih ediyor. Eski dairelere ise daha çok zam yapıldığını biliniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı, konut fiyatlarındaki ciddi artışla alakalı birçok şikayet üzerine incelemeyi başlattı.

KİRA ZAMMI ORANI

Kira artış oranı TÜFE göre 12 aylık ortalamayı aşmamalı. Kira zammı 12.1’i geçmemeli.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz