İstanbul’da Kiralık Daire Arzında Sorun Yok

LYS sınavının sonuçlarının açıklanması ile beraber gözler çok sayıda üniversiteye ev sahipliği yapan İstanbul’a çevrildi. Üniversite tercihinde İstanbul’u yazarak kazanan şehir dışından gelecek olan öğrenciler kiralık daire arayışlarına başlarken emlak piyasasında hareketlenme yaşandı.

Kiralık Daire Sıkıntısı Yok

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa gelen talebi karşılayacak düzeyde kiralık daire stokunun bulunduğunu belirterek sıkıntı olmadığını dile getirdi. Ülkemizde en çok üniversitenin yer aldığı il olması nedeni ile en çok üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan ilimizde İstanbul oluyor. Artan öğrenci sayısı kiralık daire taleplerinin üniversite kayıt dönemlerinde artmasına neden olurken öğrenciler en çok Bakırköy, Kadıköy, Şişli ve Beşiktaş ilçelerinde ev tutmayı tercih ediyor.

İstanbul’da Kiralık Daire Fiyatları 900 Liradan Başlıyor

İstanbul’da kiralık daire fiyatlarının 900 liradan başladığını dile getiren Başkan Aşa bu daire fiyatlarının öğrencilerin yoğunlaştığı ilçelerde 2 bin liraya kadar tırmandığını söyleyerek “İstanbul’da bu sene ilk defa ev kiralayacak öğrenci sayısı 100 bin seviyesinde olacak. Bu öğrencilerin en az 35 – 40 bin arası daire kiralamalarını bekliyoruz.” dedi. Öğrencilere İstanbul’da en uygun kiralık daire seçeneklerinin Esenyurt ilçesinde yer aldığı konusunda uyarılarda bulunan Aşa bunun yanı sıra Avcılar ve Bahçelievler ilçelerinde de uygun fiyatlı kiralık daireler bulunabileceğine dikkat çekerek, ucuz kiralık daire arayan öğrencilere bu ilçelerde daire aramaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz