Son dönemde birbiri ardına tamamlanan dev projeleri ile kalitesini her geçen gün arttırmaya devam eden İstanbul yükselişini sürdüren konut fiyatları nedeniyle de dikkat çekmeyi sür

İstanbul’da Konut Fiyatları Tutulamıyor
Son dönemde birbiri ardına tamamlanan dev projeleri ile kalitesini her geçen gün arttırmaya devam eden İstanbul yükselişini sürdüren konut fiyatları nedeniyle de dikkat çekmeyi sürdürüyor. Kullanıma açılan yeni ulaşım hatları ve tamamlanan dünyaca ünlü projeler İstanbul’un değerine değer katıyor. Daha önce İstanbul’un daha ucuz olan yakası olan Anadolu Yakası elde ettiği bu çıkış ile fiyatlarda Avrupa yakası ile yarışıyor. 
İstanbul Anadolu Yakası yakaladığı bu ivme ile konut üretici firmaların da gözdesi olmayı başarırken eskiden sanayi bölgesi olarak kabul edilen pek çok alanda şimdi oldukça lüks rezidanslar yükseliyor. İstanbul’da yaşayan toplam nüfusun üçte birine ev sahipliği yapan Anadolu Yakası açılan yeni metro hatları kadar yapımına devam edilen yeni metro hatları ve ofis projeleri ile kısa sürede konut fiyatları açısından Avrupa Yakasını geçecekmiş gibi görünüyor. 
İstanbul Konut Fiyatları 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı söz konusu bölgede talep edilen metrekare birim fiyatının 2 bin 812 liradan başladığını ve 10 bin 673 liraya kadar çıktığını belirtti. Hali hazırda satışı devam edilen projeler için talep edilen satış bedelleri olarak ise 3 bin 264 lira başlangıç bedeli bulunurken en yüksek satış rakamına sahip olan projede bu tutar 12 bin 628 liraya kadar çıkıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.