İstanbul seçimlerinden sonra hepimizin beklemiş olduğu sektörde kira fiyatlarının artması beklenirken, geçtiğimiz yıla oranla bir artışın yaşanmadığı görülüyor.

İstanbul emlak sektöründe kiralara baktığımızda geçtiğimiz yıla oranla herhangi bir artış yaşanmadı. İlde 2+1 evlerin en uygun olanı 800 TL’den başlıyor. En yüksek kira ise 6,500 TL olarak Beşiktaş‘ta yer alıyor.

Son gelen haberlere göre, kiraların uygun olduğu yerlerin Beylikdüzü, Bayrampaşa ve Küçükçekmece olduğu belirtildi. Bunları takip eden semtler ise Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy olarak bildirildi. Bu belirtilen ilçelerde 800 – 900 TL arasında 2+1 konut kiralarının olduğu görülüyor. Bir yandan ise Sarıyer ve çevresinde 1600 TL‘den daha düşük 2+1 ev bulmak çok zor.

Rezidanslar daha yüksek!

İstanbul emlak piyasasında kiralarda geçen yıla göre artış kaydedilmedi. İstanbul’da 2+1 evler için en ucuz kira 800 TL başlangıç fiyatıyla Arnavutköyde. En pahalı kira ise 6.500 TL ile Beşiktaş’ta görüldü.

Bağcılar’da ise 1100 TL’den 2+1 ev bulabilirsiniz. Rezidansları tercih ederseniz eğer, 3100 TL’yi bulacağını belirtelim.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz