İstanbul’da Konut Sahibi Olmak İçin Uygun Olan Semtler

Konut sahibi olmak isteyen kişilerin bütçelerine uygun, yaşam koşullarına uygun ve diledikleri tipte bir konut bulmaları bazen zorlaşabiliyor. İstanbul’da bu durum bazı semtlerde daha kolay olurken, bazı semtlerde daha da güçleşebiliyor. İstanbul’da konut sahibi olmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında tercih edilmesi gereken semtlerin neresi olduğu yer alıyor.

Avantaj Sağlayan, Değerlenen Bölgeler

İstanbul, hızla büyürken aynı zamanda kontrolsüz güç alıyor. Bu sebeple konutların değeri, gelir düzeylerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ve daha geniş bir yelpaze ortaya çıkıyor.
Etiler –  Levent bölgesindeki konutların fiyatlarını koruması, konut sahibi olmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlıyor. Doğru bir zamanlama ile bu bölgelerde yatırım yapanların ya da konut satın alanların karlı çıkması söz konusu oluyor.

Aynı zamanda Kadıköy bölgesinde de özellikle Ümraniye ve Ataşehir’de bulunan boş arazi ve arsalarına yapılacak olan yeni konutlarla birlikte söz konusu belgenin cazibesi değerini koruması hatta belki de artması bekleniyor. Bu nedenle konut sahibi olmak isteyenlerin ya da yatırım yapmak isteyenlerin zamanlamasını doğru ayarlaması gerekiyor.

Yalılar ve Villalar Değerlenecek

Hadımköy civarında ulaşım alanlarında önemli adımların da atılması bekleniyor. Bu adımla birlikte bölgenin yakınlarında bulunan konutların daha da değerlenmesi söz konusu oluyor. Konut sahibi olmak isteyenlerin de bunu göz önünde bulundurması gerekiyor.

Ayrıca Boğaz çevresinde bulunan yapıların özellikle yalıların, villaların değerini koruması hatta daha da arttırması bekleniyor. Yabancı yatırımcıların, bölgelerde gayrimenkul yatırımı yapması sonucunda ortaya yeni projelerin, sitelerin çıkması ise beklentiler arasında yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz