İstanbul’da Ofis Stoku Büyümeye Devam Ediyor

Kamuoyu tarafından merakla beklenen ve Propin tarafından hazırlanan İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2017 2. Çeyrek Raporu açıklandı. Açıklanan raporun verilerine göre İstanbul’da A sınıfı kategorisinde yer alan ofis stoku yükseliş gösterdi. Kira bedeline göre yapılan sıralamada ise İstanbul’da en pahalı ofisler Levent bölgesinde yer aldı.

Ofis Sektörü Hareketliliğini Korudu 

Propin hazırlamış olduğu raporda 2017 yılının ikinci çeyrek döneminde ofis sektöründe yaşanan haraketlilik dikkat çekti. Bu artıştaki en büyük etken ise artan rekabete bağlı olarak yapılan yüksek kira indirimleri oldu. Uluslararası firmalarda ise yaşanan artışın tam tersi yönde küçülme yaşandığı görüldü. Pek çok uluslararası firma İstanbul’da bulunan ofisini kapatırken bazı firmalar ise küçülme kararı aldı. Yaşanan bu küçülme ve boşaltma kararları nedeni ile İstanbul ofis stoku arttı.

A Sınıfı Ofis Stoku Artıyor

İstanbul’da A sınıfı ofis stokunda büyük artış yaşandığı görüldü. Levent ilçesinde yer alan NidaKule Levent Kavacık sınırları içerisinde yer alan Kosifler Plaza 2017 yılının ikinci çeyreğinde İstanbul A sınıfı ofis stoku verilerine dâhil oldu. Ofis stokunun en yoğun olduğu bölge ise Havaalanı bölgesi oldu. MİA’nın stok payı yüzde 37 olarak belirlenirken, MİA Dışı-Avrupa oranı yüzde 20 olarak açıklandı. Yaşanan artışın en büyük nedeni olarak ise uluslararası firmaların ofislerini kapatma ya da küçültme kararı alması etken oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz