Ordu Caddesi Trafiğe Kapatılıyor!

Tarihi Yarımada’nın en önemli, ünlü caddelerinden olan Ordu Caddesi için trafiğe kapatılma, yayalaştırma projesi için karar alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden olan BİMTAŞ, tarafından ihale edilen projelere göre, Vatan Caddesi, Unkapanı’ndan Aksaray’a uzanan Atatürk Bulvarı ve Aksaray’dan Yenikapı’ya uzanan Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddeleri yeniden düzenlenecek.

Bu caddelerin yanı sıra projede en dikkat çekenlerden birisi de, araç trafiğinin yanı sıra tramvay hattı ile Aksaray’dan Beyazıt Meydanı’na uzanan Ordu caddesi yer alıyor. Ordu caddesi, ihale edilen proje kapsamında yayalaştırılıp, trafiğe kapatılıyor.

İhaleyi, peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım konularındaki çalışmaları ile dikkat çeken öğretim üyesi Oktan Nalbantoğlu’nun kurucusu olduğu şirket aldı. Söz konusu ihalenin şartnamesine göre, projelerin 23 Haziran 2017 tarihine kadar tamamlanması bekleniyor. Projenin tamamlanıp sonuçlanmasının ardından belediye uygulama için hazırlıklara başlayacak. Projelerin, firma tarafından 1 milyon 298 bin 160 TL’ye hazırlanacağı söyleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz