Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, İstanbul’daki gayrimenkul fiyatlarında bu yıl içerisinde bir gerilemenin söz konusu olduğunu belirten açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da Metrekare Fiyatları 4 Bin 500 TL
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, İstanbul’daki gayrimenkul fiyatlarında bu yıl içerisinde bir gerilemenin söz konusu olduğunu belirten açıklamalarda bulundu.
Bu Gerileme Geçici
Eyüp Akbal, 2017 yılının ilk çeyreklik dönemine yönelik değerlendirme yapıldığını, metrekare fiyatlarının 4 bin 500 TL civarına gerilediğini ve gerilemenin geçici olduğunu belirterek, “İstanbul’da metrekare ortalama fiyatları 6 bin-5 bin TL civarında seyrederken, şimdilerde 4 bin 500 TL’ye geriledi. Bu gerileme geçici. Sadece Türkiye’de değil küresel anlamda bir daralma var” şeklinde açıklamada bulundu.
Projede Yüzde 50 Satış Oranı
Şirket Olarak Suudi kökenli bir grup ile Başakşehir’de 3. İstanbul projesini yürüttüklerini belirten Eyüp Akbal’ın proje hakkındaki açıklamaları, “Avukatlardan bize pek çok dönüşüm projesi teklifleri geliyor. Ama biz bunlar yerine bundan sonraki süreçte  TOKİ ve Emlak Konut ihalelerine girerek ilerlemeyi düşünüyoruz. Projede yüzde 50 satış oranlarını yakaladık. Rezervasyonlarla birlikte 500 daire sattık. 4 milyarlık yatırımın 1.5 milyar liralık kısmını 3. İstanbul ve Tem Avrasya için yaptık. Gelecek ihalelerde bunu 4 milyar liraya çıkaracağız” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.