Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı” geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda yer alan Bakan Kurum, Vali Ali Yerlikaya ve İBB İmamoğlu ile 39 ilçe belediye başkanı tarafından katılım sağlandı.

Basına kapalı olarak gelişen toplantıdan sonra Bakan Kurum açıklamalarında birçok proje gerçekleştirdiklerini söyleyerek bazı açıklamalarda bulundu.

Bakan kurum açıklamalarında 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünün sağlandığını söyledi. TOKİ tarafından 1 milyon sosyal konut yapıldığını ve dönüştürülmesi gereken diğer projelere de başlandığı belirtildi. Bakanlığın çatısı altında 2019 yılından bu güne kadar 65 bin konutluk kentsel dönüşüm projesinin başladığını ve 25 bin kadarının İstanbul’da olduğunu söyledi. İstanbul için ayrıca Başakşehir ve Üsküdar’da ve Fatih’te devamında ise Ataşehir’de, Bahçelievler’de, Güngören’de, Bağcılar’da birçok ilçemizde projelere başlandığı belirtildi. Ek olarak Gaziosmanpaşa ve Kağıthane’de projelerin devam ettiğini Bayrampaşa’da ise çalışmaların olduğunu söyledi.

“12 ilçemizden kentsel dönüşüm strateji belgesi geldi”

Toplantıda ayrıca kentsel dönüşüm için İstanbul’da 2012 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adımlarıyla başlayan çalışmaların ve gelinen noktalar hakkında bazı açıklamalar yapan Kurum sözlerinde Toplantıya katılan tüm başkanlıkların tek bir duruş sergilediğini ve riskli ile ağır hasarlı binaların yıkım sürecinin çok hızlı bir şekilde başlatıldığını dile getirdi. Özellikle Elazığ ve Malatya’da yapılan çalışmaları hepimiz için bir yol olarak ifade edildiği belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz