Megakent İstanbul’da hayata geçirilen konut projeleri her geçen gün artıyor. Peki, İstanbul’da popüler ilçeler hangileri ve internette en çok aranan İstanbul konut projeleri neler?

İstanbul’da Sıklıkla Arama Yapılan Konut Projeleri
Megakent İstanbul’da hayata geçirilen konut projeleri her geçen gün artıyor. Peki, İstanbul’da popüler ilçeler hangileri ve internette en çok aranan İstanbul konut projeleri neler?
Megakentlerden birisi olan İstanbul’da tamamlanan konut projeleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Peki, İstanbul’da  popülerliği yüksek olan ilçeler hangileri ve internette sıkça aranan İstanbul konut projeleri hangileri?
İstanbul il olarak gün geçtikçe artan talepleri sebebiyle, birden fazla konut projesinin tamamlandığı şehirlerden birisi. Eskiden İstanbul dışı olarak bilinen ilçeler bile artık günümüzde nüfusun da artmasıyla  birden fazla projenin yükselişe geçtiği bölgeler haline gelmiştir. İstanbul’un her iki yakası da, çokça gelişim göstermekte olup, büyük projelere ev sahipliği de yapmaya devam etmektedir. Özellikle de  Anadolu Yakası, son yıllarda kazandığı ivme ile, en çok talep görmekte olup ona göre de konut projelerinin yer aldığı bölge olarak ön plana çıkmaktadır.
İSTANBUL’DA KONUT SAHİBİ OLABILMEK ARTIK MÜMKÜN HALDE 
İki yakayı biraraya getiren İstanbul, gerek şehirler arası olarak gerekse de ülkeler arası ulaşım için merkez noktalardan biri haldedir. Uygulanan dev projeleri ile beraber, İstanbul konut projelerindeki değerini günden güne arttırıyor. Bununla birlikte İstanbul’daki konutların satın almada ve kiralamada fiyatları da giderek artıyor. Ama bankalar ve inşaat şirketleri alıcılara sağlamıştır. Sağlanan bu kolaylıklar sayesinde, İstanbul’un en merkezi yerlerinde konut sahibi olmak mümkün hale gelmiştir. 
BİRDEN FAZLA SAYIDAKI SOSYAL IMKANLAR
İstanbul, yapılan konut projeleri ve yapılması planlanan ulaşım projeleri ile yabancıların da diklatini çeker haldedir. Hayatta bitirilen projelerde; güvenlikten başlayarak sosyal olanaklara, hatta çocuk aktivite alanlarından yetişkinler için düşünülen donatılara ve geniş yeşil alanlara kadar çok sayıda imkân bulunmaktadır. Bu anlamda, İstanbuldaki hayata geçirilen konut projeleri, şehir merkezinde bile ev sahibi olma ihtiyacını karşılamakta olup, ayrıca şehrin karmaşasından uzak bir yaşam vadediyor. Özellikle de her aile gibi çocuklarını güven içinde yetiştirmek isteyenler, yeni tamamlanan projelere fazlasıyla ilgi gösterir durumdadır. (Kaynak Yeniemlak.com)

Son dönemlerde internette en çok arananİstanbul’da popüler 5 ilçe, sırasıyla şöyle;

Sancaktepe
Başakşehir
Beylikdüzü
Kadıköy
Kartal 

Sancaktepe bölgesinde;


1) Aydos – Halk GYO

2) Resim İstanbul – Ortadoğu Grup

3) İnda city – İnda Gayrimenkul

4) Aydos Country – Sinpaş GYO

5) Rings İstanbul – Selin Yapı

 

Başakşehir bölgesinde; 


1) Adım İstanbul – İntaya

2) Avrupa konutları – Artaş İnşaat

3) Tual Bahçekent – Dağ Mühendislik

4) Evvel İstanbul – İntaya

5) Nidapark Kayaşehir – Tahincioğlu


 

Beylikdüzü bölgesinde; 1) Liv Marine – Liv Yapı

2) Vira İstanbul – Gül Proje

3) Deniz İstanbul – Keleşoğlu Holding

4) Demir Romance – Demir İnşaat

5) Delta Deluxe – Delta Şirketler Grubu

 

Kadıköy bölgesinde;1) Uplife Kadıköy – Teknik Yapı

2) İstasyonpark Göztepe – Aydoğanİnşaat

3) Fortis Sinanlı – Yiğit Group

4) Kentplus Kadıköy – Emay İnşaat

5) Concord İstanbul – Teknik Yapı

 

Kartal bölgesinde;
1) And Pastel – Anadolu Gayrimenkul

2) Manzara Adalar- İş GYO

3) Tual Adalar – Dağ Mühendislik

4) DKY Kartal – DKY İnşaat

5) Çukurova Balkon – ÇukurovaGayrimenkul


Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.