İstanbul’da Yatırımlık Ev Nereden Alınır?

Oturmak için ev satın alırken daha ziyade sağlam ve kullanışlı olmasına dikkat edilirken yatırımlık konut satın alırken ise dikkat edilmesi gereken faktörler çok daha farklıdır. İstanbul’un bazı bölgelerinde konut primi çok daha yüksek olurken bazı bölgeler zaten aşırı derecede değerlendiği için daha fazla kazanç elde edilmesi mümkün değildir ve getirisi düşük olur. Peki, İstanbul’da yatırımlık ev nereden alınır?

İstanbul’da Ucuz Yatırımlık Ev Hangi Bölgede?

Yatırımlık ev almak isteyen kişilerin ana arterler üzerinde yer alan evler arasından seçimde bulunması çok önemlidir. İstanbul bu konuda oldukça fazla seçenek sunarken son dönemde öne çıkan ve yatırım açısından en doğru tercih olarak gösterilen ilçe Çekmeköy olarak öne çıkmaktadır. Yine İstanbul Maltepe ve İstanbul Pendik yatırımlık konut arayan kişilere hitap etmektedir. Bunlara ek olarak son dönemde büyük konut projelerine ev sahipliği yapan Tuzla, Kayışdağı ve Küçükbakkalköy yatırımlık konut için önerilen İstanbul bölgeleri arasında bulunmaktadır.

İstanbul Avrupa Yakasında Yatırımlık Konut Nereden Alınır?

İstanbul Avrupa Yakası üzerinde yer alan illerde daha eski yapıların bulunması ve yeni bağlantılara kapalı olması yatırım yapmak isteyen kişileri zorlamaktadır. Yinede bu bölgede Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Fener Balat bölgelerinde yatırımlık konutlar bulunmaktadır. Yine yatırım için konut almak isteyen kişilerin yatırımlık konut projeleri arasından tercihte bulunmaları ve topraktan konut projeleri arasından seçimde bulunmaları daha yüksek kazanç elde etmelerini sağlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz