İstanbul’daki En Ucuz Kiralık Evler

İstanbul’daki evlerin fiyatları, bulundukları semtlere, büyüklüklerine, sosyal ve merkezi alanlara olan yakınlıklarına ve sağladıkları imkanlara göre değişkenlik gösterebiliyor. Böylece, ev sahibi olmak isteyenler ya da ev kiralamak isteyenler ufak çapta bir araştırma ile hem zevkine hem de bütçesine uygun bir ev bulabiliyor.

İstanbul’un diğer ilçelerine kıyasla, kira fiyatları daha ucuz olan ilçeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

İstanbul Silivri Kiralık Ev Fiyatları

– Silivri’deki kiralık evlerin kiralama bedeli ortalama olarak metrekare başına 9 TL. Silivri’de yüz metrekare bir evi kiralamak istiyorsanız, 900 TL kira bedeli ile dileğinizi yerine getirebilirsiniz. Aynı Şekilde Arnavutköy’de de ortalama olarak metrekare başına 9 TL kira bedeli alınıyor. Yani hemen hemen yüz metrekare bir evi kiralamak istediğiniz takdirde, 900 TL kira bedeli ödemeniz gerekiyor.

İstanbul Esenyurt Kiralık Ev Fiyatları

– Esenyurt’taki kiralık evler için belirlenmiş olan kira bedelinde, metrekare başına ortalama olarak 10 TL düşüyor. Yani Esenyurt’ta kiralamak istediğiniz ev yüz metrekare ise, kira olarak 1000 TL ödemeniz gerekiyor.

İstanbul Beylikdüzü Kiralık Ev Fiyatları

– Beylikdüzü ve Avcılar’daki kiralık evler için metrekare fiyatı 11 TL. Söz konusu iki ilçede, yüz metrekarelik bir evi kiralamak istediğiniz takdirde, 1100 TL gibi bir kira bedeli ödemeniz gerekiyor.

– Başakşehir, Büyükçekmece, Çekmeköy, Sultanbeyli ve Tuzla ilçelerindeki kiralık evler için ise belirlenmiş olan metrekare başına düşen kira bedeli 12 TL. Söz konusu ilçelerden birinde, yüz metrekarelik ev kiralamak isterseniz ödemeniz gereken bedel hemen hemen 1200 TL oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz