İstanbul’daki Kentsel Dönüşüm Fırsatçıları

İstanbul genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları son hızıyla devam ederken Bağdat Caddesi ve Kadıköy’deki fırsatçılar da büyük sorun teşkil ediyor. Mali olarak zor durumda olan mal sahibi ve müteahhitlerin elindeki gayrimenkulleri değerlendiren fırsatçılar, ‘çantacı’ olarak adlandırılıyor.

İşini Bitiremeyen Firmalardan Uzak Durun

Kentsel dönüşüm çalışmaları için yüzlerce müteahhidin geldiği bölgede satışlar artıyor, projeler devam ediyor olsa da durum pek parlak değil. İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım’ın konu ile ilgili açıklamaları; “İşi bilmeyen firmalar vatandaşı tavlamak için gerçek dışı oranlar verdi. Bizim arsa sahibine yüzde 60 dediğimiz yere onlar yüzde 70-75 dedi, işi aldı. Aldı ama bitiremedi. Kimi projeler yarım kaldı, kimi eksik imalatla bitti. El birliği ile Bağdat Caddesi’ni mahvettiler. Finansal gücü olmayan firmaların bir kısmı da fiyat kırmak zorunda kaldı. Biz tüketiciyi uyarıyoruz, siz siz olun işi bitiremeyecek firmalardan alım yapmayın.” şeklinde oldu.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz