Gayrimenkul sektörünün sürekli olarak gelişmesi ve yenilenmesi ile konut çeşitleri ve sayılarında artış gözlemleniyor. İstanbul’da da yapılan yeni konutlar sayesinde kira fiyatları

İstanbul’daki Kira Fiyatlarında Yüzde 6 Düşüş
Gayrimenkul sektörünün sürekli olarak gelişmesi ve yenilenmesi ile konut çeşitleri ve sayılarında artış gözlemleniyor. İstanbul’da da yapılan yeni konutlar sayesinde kira fiyatlarında yüzde 6,43 oranında düşüş gözlemleniyor.
Metrekare Başına 16 TL
Son zamanlarda İstanbul’daki kiralık dairelerin kira bedelinde düşüş yaşandığı ve daha da yaşanacağı uzmanlar tarafından dile getirilen bir durumdu. Söz konusu durumun istatistiksel verilerle de açıklanması ile, İstanbul’daki kiralık dairelerin kira fiyatlarında, bir yıl içerisinde yüzde 6,43 oranında düşüş yaşandığı görüldü. 2017 Nisan ayında kiralık konutlardaki fiyatların ortalaması, metrekare başına 16 TL olarak görülüyor. Bu da demektir ki 100 metrekarelik dairenin ortalama kira fiyatı aslında bin 600 TL rakamına tekabül ediyor.
Kira Fiyatları Değişkenlik Gösterebilir
Metrekare başına 16 TL olan, 100 metrekarelik bir kiralık dairenin fiyatı bin 600 TL olarak düşünülse de, İstanbul’daki her kiralık daire için bu elbette mümkün değil. Konutun bulunduğu ilçe, konum, sağladığı sosyal imkanlar, ulaşım imkanları, konutun yaşı, katı, oda sayısı ve iç özellikleri gibi unsurlar dairenin kira bedelini yükseltebildiği gibi daha da düşürebiliyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.